Zdrowe odżywianie w PSU Newry


Uczniowie z klasy II uczestniczyli w zajęciach propagujących zdrowe odżywianie. Zostali zapoznani z prezentacją multimedialną „Zachowaj równowagę”, z której dowiedzieli się, czego powinni unikać w produktach spożywczych oraz na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze zdrowej żywności. W filmie wystąpił słynny kucharz Pascal Brodnicki, ambasador projektu.

Podczas oglądania filmu, dzieci zajadały się zdrowymi i soczystymi owocami. Drugim etapem było przygotowanie smacznych, zdrowych i kolorowych kanapek. Dzieci przyniosły do szkoły pieczywo, masło, wędliny, sery, ugotowane jajka i przeróżne warzywa, aby z tych składników skomponować kanapki. Swoją pomocą służyła im pani Marta Szwenik, która czuwały nad bezpieczeństwem i całokształtem pracy. Uczniowie doskonale radzili sobie z umyciem warzyw do dalszej obróbki, ze smarowaniem pieczywa, krojeniem warzyw, jajek i komponowaniem kanapek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *