Zdrowe odżywianie w PSU Newry


Uczniowie z klasy II uczestniczyli w zajęciach propagujących zdrowe odżywianie. Zostali zapoznani z prezentacją multimedialną “Zachowaj równowagę”, z której dowiedzieli się, czego powinni unikać w produktach spożywczych oraz na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze zdrowej żywności. W filmie wystąpił słynny kucharz Pascal Brodnicki, ambasador projektu.

Podczas oglądania filmu, dzieci zajadały się zdrowymi i soczystymi owocami. Drugim etapem było przygotowanie smacznych, zdrowych i kolorowych kanapek. Dzieci przyniosły do szkoły pieczywo, masło, wędliny, sery, ugotowane jajka i przeróżne warzywa, aby z tych składników skomponować kanapki. Swoją pomocą służyła im pani Marta Szwenik, która czuwały nad bezpieczeństwem i całokształtem pracy. Uczniowie doskonale radzili sobie z umyciem warzyw do dalszej obróbki, ze smarowaniem pieczywa, krojeniem warzyw, jajek i komponowaniem kanapek.

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X