Zajęcia w PSU – 9 lutego 2019

Opublikowano: 13/02/2019

U nas sobota minęła pod znakiem magii i serc. 🙂

Uczniowie z klasy 6 latków odkrywali siłę i magię słów oraz gestów podczas wspólnych zabaw plastycznych i czytelniczych.

Zabawą powitalną było powitanie dyplomatów – mocny ale jednocześnie serdeczny uścisk dłoni, uśmiech i spojrzenie prosto w oczy, to podstawa dobrego powitania. Do tego magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, dobry wieczór, dobranoc do widzenia. Nauka dobrych manier to podstawa!

Uzupełnieniem dnia magii była zabawa kinezjologiczno – dydaktyczna oraz praca z tekstem Małgorzaty Strzałkowskiej “Moi mili”. Był też czas zabaw i zagadek matematycznych

Bohaterką dnia była litera “B”.

Był czas magii, był też czas serc! I to jakich! Pyszne ciasteczka ze słodkim lukrem i kartki walentynkowe to oczywiście akcent z okazji zbliżających się Walentynek.

Pysznymi ciastkami zajadała się nie tylko klasa 6 latków, ale też 8 latków.

Dziękujemy Pani Kamili za słodką niespodziankę i pomoc w przygotowaniu walentynkowych prac plastycznych.

 

W klasie maluszków powitanie dnia piosenką i gimnastyką.

Dzień minął najmłodszym dzieciom na poznawaniu nazw i smaków warzyw.

Gry i zabawy tematyczne, rozmowy na temat zdrowego odżywiania i roli warzyw w diecie najmłodszych to tylko niektóre z przykładów zajęć dla grupy maluchów.

Prace plastyczne, zabawy i ćwiczenia grafomotoryczne pozwoliły najmłodszym w pełni wykorzystać pokłady energii. 🙂

Bohaterką dnia była litera “L”.

 

Uczniowie z klasy 8 latków uczyły się tym razem o rodzajach materiałów, o tym z czego warto uszyć pościel żeby była przytulna i zapewniła kolorowe sny ;), ubranie żeby było wygodne i spełniało swoje funkcje, czy też namiot albo śpiwór.

Dzieci poznały i nauczyły się rozróżniać rodzaje i fakturę materiałów .

Były też opowieści o karnawale, czym się różniły bale naszych dziadków od współczesnych zabaw, skąd wywodzi się zwyczaj balów karnawałowych, dzieci opowiadały również o swoich balach i ulubionych strojach.

Uczniowie ćwiczyli też ortografię i pisownię wyrazów z “ó” wymiennym.

 

Tymczasem u 5 latków też było interesująco. Dzieci były z wizytą w filharmonii. Poznały nazwy instrumentów muzycznych, stworzyły swoją małą orkiestrę z instrumentów dostępnych w szkole.

Uczniowie wysłuchali również koncertu muzyki klasycznej ze swoją dobrą znajomą – Figlarną Kredką.

Bohaterką dnia była litera “F” i sylaba “ka”.

Dzieci również robiły kartki walentynkowe 🙂

 

Kolejna pracowita sobota za nami!

Do zobaczenia!

Ewa GD


Zobacz zdjęcia z lutego

 

 

Powiązane

Opowiem wam coś o sobie

Opowiem wam coś o sobie

"Opowiem wam coś o sobie" - to akcja prowadzona w klasie 1, w ramach której uczniowie opowiadają o swoim hobby.   Poznaliśmy już wcześniej zainteresowania Wiktora i Natalii, którzy opowiedzieli nam o dinozaurach. [ZOBACZ FILM>>>] Dwa tygodnie temu o...

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

19 października 2019 – klasa druga

19 października 2019 – klasa druga

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła