Zajęcia w PSU – 9 lutego 2019

U nas sobota minęła pod znakiem magii i serc. 🙂

Uczniowie z klasy 6 latków odkrywali siłę i magię słów oraz gestów podczas wspólnych zabaw plastycznych i czytelniczych.

Zabawą powitalną było powitanie dyplomatów – mocny ale jednocześnie serdeczny uścisk dłoni, uśmiech i spojrzenie prosto w oczy, to podstawa dobrego powitania. Do tego magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, dobry wieczór, dobranoc do widzenia. Nauka dobrych manier to podstawa!

Uzupełnieniem dnia magii była zabawa kinezjologiczno – dydaktyczna oraz praca z tekstem Małgorzaty Strzałkowskiej „Moi mili”. Był też czas zabaw i zagadek matematycznych

Bohaterką dnia była litera „B”.

Pysznymi ciastkami zajadała się nie tylko klasa 6 latków, ale też 8 latków.

Dziękujemy Pani Kamili za słodką niespodziankę i pomoc w przygotowaniu walentynkowych prac plastycznych.

W klasie maluszków powitanie dnia piosenką i gimnastyką.

Dzień minął najmłodszym dzieciom na poznawaniu nazw i smaków warzyw.

Gry i zabawy tematyczne, rozmowy na temat zdrowego odżywiania i roli warzyw w diecie najmłodszych to tylko niektóre z przykładów zajęć dla grupy maluchów.

Prace plastyczne, zabawy i ćwiczenia grafomotoryczne pozwoliły najmłodszym w pełni wykorzystać pokłady energii. 🙂

Bohaterką dnia była litera „L”.

Uczniowie z klasy 8 latków uczyły się tym razem o rodzajach materiałów, o tym z czego warto uszyć pościel żeby była przytulna i zapewniła kolorowe sny ;), ubranie żeby było wygodne i spełniało swoje funkcje, czy też namiot albo śpiwór.

Dzieci poznały i nauczyły się rozróżniać rodzaje i fakturę materiałów .

Były też opowieści o karnawale, czym się różniły bale naszych dziadków od współczesnych zabaw, skąd wywodzi się zwyczaj balów karnawałowych, dzieci opowiadały również o swoich balach i ulubionych strojach.

Uczniowie ćwiczyli też ortografię i pisownię wyrazów z „ó” wymiennym.

Tymczasem u 5 latków też było interesująco. Dzieci były z wizytą w filharmonii. Poznały nazwy instrumentów muzycznych, stworzyły swoją małą orkiestrę z instrumentów dostępnych w szkole.

Uczniowie wysłuchali również koncertu muzyki klasycznej ze swoją dobrą znajomą – Figlarną Kredką.

Bohaterką dnia była litera „F” i sylaba „ka”.

Dzieci również robiły kartki walentynkowe 🙂

Kolejna pracowita sobota za nami!

Do zobaczenia!

Ewa GD

[button link=”https://polska.szkola.ple/galeria-2019/gallery/luty-2019/”] Zobacz zdjęcia z lutego[/button]