Kto lubi podróżować? Ręka w górę!

Nasi uczniowie uwielbiają :). Jest w nich ciekawość świata i chęć poznawania nowych miejsc.

W minioną sobotę uczniowie klasy pierwszej podróżowali po całej Polsce.

Pomocna była duża, piękna mapa, a pretekstem do podróży były odwiedziny u Babć i Dziadków.

Podróże kształcą, to wiadomo nie od dziś, a nasi uczniowie doskonale radzą sobie z nauką. Poznawanie legend i historii zwiazanych z odwiedzanymi miejscami pobudzało wyobraźnię i …zaostrzało apetyt :). Pewnie dlatego pierniki toruńskie stały się ulubionym łakociem dzieci. ;). Uczniowie na dłużej zatrzymali się nie tylko w Toruniu, gdzie wspominali patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika i jego odkrycia, ale też w Krakowie, gdzie przypomnieli sobie legendę o smoku wawelskim.

Praca z podręcznikiem to ćwiczenia

liter N i C oraz Ę i Ą.

Uczniom z klasy 5 latków udało się długo utrzymać w tajemnicy, że będą podróżować do Australii!

Powstały piękne prace pamiątkowe z fauną i florą tak znaną nam z tego pięknego kraju.

Kolorowe papugi, misie koala, kangury i węże! Na szczęście niezbyt jadowite ;).

Brawo dzieci! Jesteście mistrzami wyobraźni.

Maluszki tymczasem też podróżowały ale do świata nauki :).

Najmłodsi uczniowie poznawali figury geometryczne,wyszukiwali wokół siebie przedmioty w kształcie koła, kwadratu i trójkąta. Z czarodziejskiego worka mali odkrywcy losowali znajdujące się w środku figury, które trzeba było prawidłowo nazwać. Zagadki i zabawy, kolorowanki i tematyczne zajęcia plastyczne to pasjonujący czas, po którym mali odkrywcy mogli odpocząć w czasie lekcji ciszy.

Bohaterką dnia w grupie maluszków była litera “U”.

Klasa 6 latków zrobiła piękne karmniki. Prace plastyczne były efektem lekcji o dokarmianiu zwierząt zimą. Taki karmnik za oknem w przydomowym ogródku to świetna lekcja przyrody i wrażliwości.

Bohaterką w podręczniku była litera “S” i “G”.

 

Nam dorosłym czasem wydaje się, że doba jest za krótka na to, żeby wywiązać się ze wszystkich obowiązków i jeszcze znaleźć chwilkę dla siebie. Dzieci zapewne uważają, że jest za krótka na to żeby pogodzić czas na naukę i zabawę :). Prawda jest taka, jaką wszyscy znamy: 24 godziny wszyscy mamy! :). Czas – bohater zajęć w klasie 8 latków. A jeśli czas, to zegar. A jeśli tematem prac jest zegar to możemy liczyć na to, że dzieci przygotują piękne prace plastyczne. Nie zawiedliśmy się! Cudeńka! Każdy z nich to osobna historia. Był nawet zegar, który przypominał nam o posiłkach – miał wskazówki z małych łyżeczek – idealny prezent dla łasucha :). Był też zegar dla miłośników Smerfów – każdą kolejną godzinę miał oznaczoną figurką Smerfa.

Czas zajęć szkolnych odmierzał nam precyzyjnie … Big Ben! Absolutnie wspaniały! Wykonany przez Tymka z pomocą jego Taty, który jak mało kto zna się na zegarach! Wskazówki naszego klasowego Big Bena były ruchome, cała konstrukcja misterna i dokładna. Brawo! Wspólnie spędzony czas to czas najlepszy!

Dziękujemy!

Dużo czasu poświęciliśmy również na rozmowy o bezpiecznym zachowaniu w czasie zimowych zabaw. Część naszych uczniów wyjedzie na ferie w miejsca, gdzie można spodziewać się śniegu a ferie zimowe są nie tylko z nazwy :). Dlatego zależy nam na tym, żeby nasi uczniowie bezpiecznie bawili się na stokach, górkach i lodowiskach.

 

Do zobaczenia.

Ewa GD.


[button link=”https://polska.szkola.ple/zajecia-dziennikarskie-26-stycznia-2019/” color=”purple”] Kółko dziennikarskie – Studio KaPSUłka[/button]

[button link=”https://polska.szkola.ple/galeria-2019/gallery/styczen-2019/” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA ZE STYCZNIA 2019[/button]


[box]

Dziękujemy serdecznie pani Dominice Dubas za pomoc podczas sprzątania sal po zajęciach w dniu 26 stycznia 2019!

[/box]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *