Zajęcia w PSU – 19 stycznia 2019

Po długiej świątecznej przerwie zaczęliśmy kolejny semestr nauki.

Energii i pomysłów nam nie brakuje, a wyobraźnia naszych dzieci nie zna granic!

Ponieważ nie możemy liczyć na zimę z jej atrybutami tak uwielbianymi przez dzieci, postanowiliśmy sami sobie zrobić zimę!

Ta mroźna pora roku chyba wystraszyła się naszej konkurencji bo szczypnęła nieco mrozem, a wysoko w górach pojawił się nieśmiało śnieg :).

Na rozgrzewkę gimnastyka i kalambury a potem…, dzieci urządzały bitwy na śnieżki – śnieżne kule zastąpiły te papierowe ale i tak było wesoło.

Tematyka związana z zimową porą była gościem we wszystkich klasach.

Szkoda, że o zimie i jej urokach możemy tylko porozmawiać, bo najchętniej pozjeżdżalibyśmy na sankach i nartach ;).

Maluszki po „śnieżnych” zabawach odpoczywały słuchając muzyki Fryderyka Chopina. Lekcja ciszy według M. Montessori polegała na utworzeniu przez dzieci koła, w którym przekazywały sobie miseczkę z wodą w taki sposób aby woda się nie poruszyła. Dzieci podeszły do zadania bardzo poważnie, a my uwrażliwiając dzieci na muzykę poważną mamy nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje, kto wie? Może wśród naszych milusińskich jest kolejny wspaniały kompozytor?

Ciężko, po tak długiej przerwie wrócić do zajęć szkolnych, ale dzieci we wszystkich klasach z zaangażowaniem uzupełniały ćwiczenia w podręcznikach.

Starsze klasy ćwiczyły pisownię litery „P” oraz „Ó”, nawet dorośli wiedzą ile figli potrafi spłatać niesforne „u” , które czasem bywa „ó” :).

Nie zapomnieliśmy o ważnych dla nas świętach – Dniu Babci i Dziadka.

Wierszyki, laurki, specjalne karty pracy dla Babć i Dziadków, na których uczniowie mogli napisać o najważniejszych rzeczach i wspomnieniach związanych z Dziadkami – to wszystko podarowały dzieci z miłością dla ukochanych Babć i Dziadków. Dziękujemy im za każdą chwilę spędzoną z wnukami, za bezgraniczną miłość i cierpliwość, za pyszności – często wbrew diecie ;), za uśmiech i dobro, którym obdarzają swoje wnuki.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy duuuużo zdrowia i radości.

Do zobaczenia!

Ewa GD