Zajęcia w PSU – 19 stycznia 2019

Opublikowano: 24/01/2019

Po długiej świątecznej przerwie zaczęliśmy kolejny semestr nauki.

Energii i pomysłów nam nie brakuje, a wyobraźnia naszych dzieci nie zna granic!

Ponieważ nie możemy liczyć na zimę z jej atrybutami tak uwielbianymi przez dzieci, postanowiliśmy sami sobie zrobić zimę!

Ta mroźna pora roku chyba wystraszyła się naszej konkurencji bo szczypnęła nieco mrozem, a wysoko w górach pojawił się nieśmiało śnieg :).

Na rozgrzewkę gimnastyka i kalambury a potem…, dzieci urządzały bitwy na śnieżki – śnieżne kule zastąpiły te papierowe ale i tak było wesoło.

Tematyka związana z zimową porą była gościem we wszystkich klasach.

Szkoda, że o zimie i jej urokach możemy tylko porozmawiać, bo najchętniej pozjeżdżalibyśmy na sankach i nartach ;).

 

Maluszki po “śnieżnych” zabawach odpoczywały słuchając muzyki Fryderyka Chopina. Lekcja ciszy według M. Montessori polegała na utworzeniu przez dzieci koła, w którym przekazywały sobie miseczkę z wodą w taki sposób aby woda się nie poruszyła. Dzieci podeszły do zadania bardzo poważnie, a my uwrażliwiając dzieci na muzykę poważną mamy nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje, kto wie? Może wśród naszych milusińskich jest kolejny wspaniały kompozytor?

Ciężko, po tak długiej przerwie wrócić do zajęć szkolnych, ale dzieci we wszystkich klasach z zaangażowaniem uzupełniały ćwiczenia w podręcznikach.

Starsze klasy ćwiczyły pisownię litery “P” oraz “Ó”, nawet dorośli wiedzą ile figli potrafi spłatać niesforne “u” , które czasem bywa “ó” :).

Nie zapomnieliśmy o ważnych dla nas świętach – Dniu Babci i Dziadka.

Wierszyki, laurki, specjalne karty pracy dla Babć i Dziadków, na których uczniowie mogli napisać o najważniejszych rzeczach i wspomnieniach związanych z Dziadkami – to wszystko podarowały dzieci z miłością dla ukochanych Babć i Dziadków. Dziękujemy im za każdą chwilę spędzoną z wnukami, za bezgraniczną miłość i cierpliwość, za pyszności – często wbrew diecie ;), za uśmiech i dobro, którym obdarzają swoje wnuki.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy duuuużo zdrowia i radości.

Do zobaczenia!

Ewa GD


Zdjęcia: Elżbieta Pawłowska, Anna Targońska, Katarzyna Weber, Kamila Greszta

 

Powiązane

Opowiem wam coś o sobie

Opowiem wam coś o sobie

"Opowiem wam coś o sobie" - to akcja prowadzona w klasie 1, w ramach której uczniowie opowiadają o swoim hobby.   Poznaliśmy już wcześniej zainteresowania Wiktora i Natalii, którzy opowiedzieli nam o dinozaurach. [ZOBACZ FILM>>>] Dwa tygodnie temu o...

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

19 października 2019 – klasa druga

19 października 2019 – klasa druga

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła