W ramach projektu logopedyczno-wspomagającego realizowanego przez Polską Szkołę Uzupełniającą w Newry i współfinansowanego przez Konsulat Generalny w Belfaście, zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd.

Organizowane przez Studio KaPSUłka spotkania online będą rozszerzone o zajęcia stacjonarne i doraźne warsztaty plenerowe w dodatkowych terminach.

Jeśli twoje dziecko interesuje się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie – zapraszamy serdecznie! Nie musi być uczniem PSU Newry.
Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży (rocznik 2011 i starsze), które chciałyby rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach prowadzonych w języku polskim. Jest to więc też atrakcyjna forma pośredniego doskonalenia umiejętności językowych.

• Zapisy cały rok szkolny.
    • Pierwsze zajęcia: online, 2 grudnia 2021, godz. 18:00, czasu UK.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka polskiego i informatyki z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu tego typu zajęć w szkole podstawowej, gimnazjum i polskich szkołach za granicą.

Przykładowe zagadnienia  podczas zajęć medialnych:
  • realizacja kolejnych odcinków KaPSUłki,
  • praca z kamerą i aparatem fotograficznym; nagrywanie materiałów audio i wideo oraz podstawy ich montażu;
  • podstawy tworzenia tekstów dziennikarskich;
  • redagowanie tekstów do publikacji;
  • formatowanie tekstów i przygotowywanie ich do druku;
  • publikowanie materiałów w Internecie;
  • podstawy tworzenia i prowadzenia strony internetowej.
  • ćwiczenia dykcji;
  • przygotowanie do przedstawień;
  • prowadzenie bloga i volga (wideobloga);
  • interpretacja głosowa tekstów;
  • podstawy tworzenia scenariuszy.

Oprócz spodziewanego rozwoju uzdolnień i zainteresowań oczekiwanymi efektami zajęć będą gotowe materiały multimedialne, klipy wideo, teksty dziennikarskie w postaci wydruków lub publikacji w Internecie, udział w projektach medialnych i występy publiczne.

KANAŁ NA YOUTUBE: polska.szkola.pl/youtube

Każdy może podjąć współpracę ze Studiem KaPSUłka na różne sposoby:
  • uczestniczyć co sobotę w zajęciach i brać udział w rożnych projektach;
  • pisać artykuły, które mogą być opublikowane na naszych stronach internetowych i gazetkach;
  • brać udział w realizacji filmów i klipów wideo;
  • wystąpić z piosenką, tańcem, skeczem (na żywo lub online);
  • brać udział w naszych konkursach.

Szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące projektu  logopedyczno-wspomagającego realizowanego przez PSU Newry można uzyskać, pisząc na adres [email protected].

Propozycje z projektu logopedyczno-wspomagającego

POLSKA SZKOŁA