Zajęcia dziennikarskie w PSU Newry

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″]

ZAJĘCIA DZIENNIKARSKIE 2018/2019W RAMACH PROJEKTU: STUDIO KAPSUŁKA

 

Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry informuje o uruchomieniu zajęć dodatkowych prowadzonych równolegle do podstawowych zajęć edukacyjnych.

Jeśli twoje dziecko interesuje się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie – zapraszamy serdecznie!

Nie musi być uczniem PSU Newry.

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży (rocznik 2010 i starsze), które nie uczestniczą obecnie w zajęciach polskiej szkoły, ale chciałyby rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach dziennikarskich prowadzonych w języku polskim. Jest to więc też forma pośredniego doskonalenia umiejętności językowych.

Grupa będzie realizować wybrane zagadnienia na zajęciach w soboty, 2 do 3 razy w miesiącu w ciągu 2 do 4 godzin. W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne mogą być rozszerzone o interaktywne zajęcia online i doraźne warsztaty plenerowe w dodatkowych terminach.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka polskiego i informatyki z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu tego typu zajęć w szkole podstawowej, gimnazjum i polskich szkołach za granicą.

Przykładowe zagadnienia realizowane podczas zajęć dziennikarskich:
 • realizacja kolejnych odcinków Kapsułki,
 • praca z kamerą i aparatem fotograficznym; nagrywanie materiałów audio i wideo oraz podstawy ich montażu;
 • przygotowywanie graficznych i multimedialnych materiałów promocyjnych i reklamowych (prezentacje, foldery, banery, klipy, ulotki, wizytówki itp.);
 • podstawy tworzenia tekstów dziennikarskich;
 • redagowanie tekstów do publikacji;
 • formatowanie tekstów i przygotowywanie ich do druku;
 • publikowanie materiałów w internecie;
 • podstawy tworzenia i prowadzenia strony internetowej.
 • ćwiczenia dykcyjne;
 • prowadzenie bloga i vloga (wideobloga);
 • interpretacja głosowa tekstów;
 • podstawy tworzenia scenariuszy.

Oprócz spodziewanego rozwoju uzdolnień i zainteresowań oczekiwanymi efektami zajęć będą gotowe materiały multimedialne, klipy wideo, teksty dziennikarskie w postaci wydruków lub publikacji w Internecie, udział w projektach medialnych.

[button link=”https://polska.szkola.ple/kapsulka/” type=”big” color=”green” newwindow=”yes”] STRONA INTERNETOWA KAPSUŁKI[/button]

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.12.2″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2018/08/kapsogloszenie.png” show_in_lightbox=”on” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_code _builder_version=”3.12.2″]<iframe src=”https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfa4eRHL7gsA7Fn9gNibP1mNdPP0QT2WzFyQqpt1i_bX_pKOQ/viewform?embedded=true” width=”95%” height=”1420″ frameborder=”0″ marginheight=”0″ marginwidth=”0″>Ładuję…</iframe>[/et_pb_code][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″ custom_margin=”100px|||”]

Zgodnie z  rozporządzeniem o ochronie danych osobowych  informujemy, że administratorem danych przetwarzanych na naszej stronie internetowej jest Polska Szkoła Uzupełniająca im. Mikołaja Kopernika w Newry  (PSU NEWRY) Polish Supplementary School in Newry, St Joseph’s Boys High School, 20 Armagh Road, Newry, Northern Ireland.

Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia zapisów na zajęcia doodatkowe i prowadzenia dokumentacji szkoły. Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych innym podmiotom. Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres, w którym dziecko będzie uczęszczać do szkoły.
Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.
Podanie przez Państwa danych osobowych wskazanych w formularzach jest dobrowolne, jednak bez ich podania nie będziemy mieć możliwości zapisania na zajęcia i kontaktu z Państwem.

[button link=”https://polska.szkola.ple/polityka-prywatnosci/” color=”black” newwindow=”yes”] Polityka prywatności PSU Newry[/button]

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

2 czerwca 2018 – wycieczka szkolna

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”Header” module_class=”ddd_landing_header” _builder_version=”3.5.1″ background_image=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2018/06/2czerwca2018085.jpg” custom_margin=”|||” custom_padding=”54px|0px|0px|0px” bottom_divider_style=”wave” bottom_divider_color=”#ffffff” bottom_divider_height=”175px” custom_css_before=” content: %22%22;|| display: block;|| background-color: #000;|| position: absolute;|| top: 0;|| left: 0;|| width:…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X