Zajęcia dziennikarskie – 27 października 2018 [FILM]


Zajęcia znów zdominowały nagrania wideo do dwóch projektów filmowych. Ledwo znalazł się czas na ćwiczenie – tym razem studyjne. Zadaniem uczestników (tych, którzy się nie spóźnili na zajęcia😉) było zainscenizowanie rozmowy w stylu znanym z programów tzw. telewizji śniadaniowej – u nas była to raczej “drugośniadaniowa” 😎 Dyskusja dotyczyła tego, jakich trudności nastręcza język polski.

Wyszło całkiem nieźle jak na pierwszą tego typu próbę. Zdobyte doświadczenie na pewno przyda się przy realizacji wielu projektów.

Członkowie redakcji otrzymali tego dnia notesy ufundowane przez Panią Dyrektor PSU Newry. Oby jak najczęściej się przydawały.
Przydadzą się już na następne zajęcia, bo przygotowujemy się do nagrania kolejnej dyskusji – tym razem na temat dwujęzyczności. Warto więc zapisać argumenty.

W najbliższą sobotę zdecydujemy też w końcu o wyborze redaktora naczelnego Studia KaPSUłka. Poza tym nadal ćwiczymy wierszyki łamiące języki i wypowiedzi do kamery, które mogą zostać wykorzystane do pierwszego w tym roku szkolnym wydania KaPSUłki, czyli Filmowej Kroniki PSU Newry. Ze względu na gorący okres związany z dziesięcioleciem szkoły pojawi się ona najwcześniej w grudniu.

Członkowie redakcji maja też za zadanie pracować nad swoimi stronami internetowymi i w wolnym czasie korzystać z kursu na ten temat.

Grzegorz Wawrzyński

[button link=”https://www.kompendiumwp.pl/” color=”green” newwindow=”yes”] PRZEJDŹ DO KURSU[/button] 

Related Articles

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X