Zajęcia dziennikarskie – 26 stycznia 2019

 


To było dopiero pierwsze spotkanie w 2019 roku. Czekała na nas miła niespodzianka, gdyż odwiedziła nas Oliwia, była redaktorka KaPSUłki, która od kilku miesięcy mieszka na stałe w Polsce. Była więc okazja, by przy herbacie powspominać i dowiedzieć się, czym rożni się życie w Polsce od tutejszego.

Trzeba było się jednak wziąć także do pracy. W tym roku jako kółko dziennikarskie mamy wziąć udział w projekcie Multicultural Action in Interaction. Nasza część to pomoc w przygotowaniu drugiej części filmu o PSU Newry [ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ>>> ] i przygotowanie dwujęzycznej gazetki na temat zwyczajów, tradycji i tych wszystkim elementów, które odróżniają Polaków na tle innych narodowości.
W związku z tym na zajęciach dyskutowaliśmy na temat tematów, którym warto poświęcić artykuły do wspomnianej gazetki. Były też ogólne informacje na temat budowy artykułu ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych elementów i układu treści. Do kolejnej soboty członkowie redakcji mają przedstawić swoje pomysły na teksty, które można wykorzystać w projekcie.

Przedsięwzięcie wymaga sporo czasu i wysiłku, dlatego przyda się każda pomoc. Jeśli ktoś chciałby zacząć współpracę z naszą redakcją, jako autor artykułów lub w innej roli, prosimy o skorzystanie z formularza poniżej. Odezwiemy się na pewno.

Sporą część spotkania poświęciliśmy innemu  przedsięwzięciu. Po sukcesie Kolędników [ZOBACZ NAGRANIE WIDEO >>> ] pragniemy do końca roku przygotować kolejne przedstawienie. Wybór padł na drugą część Bzdurobajki, zatytułowanej Rybak chciałby zjeść złotą rybkę. Odbyła się pierwsza próba czytana. Na kolejnych zajęciach prawdopodobnie zostaną przydzielone role.[elfsight_form_builder id=”9″]


Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X