Zajęcia 22 września 2018


Jesień powoli podchodzi do drzwi. Maluje liście, wiatr zrzuca nam kasztany pod nogi, czuć chłód w powietrzu…, ale my się tak łatwo nie poddajemy! Zaklinamy wakacje i zatrzymujemy ich obraz pod powiekami, przelewamy wspomnienia na papier. Dzieci dzielą się wspomnieniami i opowieściami. Odwieczny spór: lepsze góry, czy może morze? J

We wszystkich klasach dzień zaczynamy od powitalnych zabaw. Klasa to zgrany team – wszyscy dbamy o swoje dobre samopoczucie. Uśmiech to podstawa!

W klasie 6 latków niewątpliwie uśmiech na buziach wywołują lody.  Looody, loooody waniliowe. Loooody dla ochłody!

Wakacyjne wspomnienia przy zimnym deserze…to ci dopiero początek dnia! W dodatku można je było samodzielnie dekorować kolorowymi posypkami.

Układanie puzzli z postaciami zwierząt to było wprowadzenie do tematu z podręcznika. Kinezjologiczna zabawa dydaktyczna pn. „lata osa koło nosa” to rysowanie leniwych  ósemek, które zamieniały sie w złe osy! To był początek rozmów o tych owadach, ale też możliwość  wyjaśnienia co to znaczy “zły jak osa” czy “talia osy”. Uczniowie wspólnie czytali wiersz pt. “Osa” Z Dmitrocy.

Trening czytania i pisania, ćwiczenie pisowni litery “O”,  tworzenie zdań z kart pracy, wycinanie i klejenie to praca, która pochłonęła nasze 6 latki.

Młodsi, 5 letni uczniowie zbierali i pisali listy…listki…listeczki…kolorowe, jesienne. Listy  do przyjaciół z wakacji, listki do prac plastycznych w podręczniku i kartach pracy. Papierowe liście zapełniły się alfabetem, wakacyjne wspomnienia snują się jak nitki babiego lata. Kolorowanie i rozpoznawanie na obrazkach postaci zwierząt to zadanie, z którym dzieci świetnie sobie poradziły. Praca z podręcznikiem to oczywiście poznanie głównej bohaterki : Figlarnej Kredki i jej domu – piórnika. J

Pamiętamy wszyscy Plastusia? On  mieszkał w piórniku Tosi. Wspólne czytanie książki „Plastusiowy pamiętnik” autorstwa Marii Kownackiej to ulubione zajęcie „pierwszaków”. J Dzieci słuchały kolejnych opowieści i lepiły z plasteliny sympatycznego ludzika. Oczywiście jak we wszystkich klasach – opowieściom o wakacjach nie było końca. Morze, wieś, góry, miasto, jeziora, nasi uczniowie aktywnie spędzali wakacje. Nieograniczona wyobraźnia pozwoliła spędzić czas nawet w kosmosie, w odległych galaktykach J. Zabawy logiczne, łamigłówki i układanie puzzli edukacyjnych to również zajęcia uczniów pierwszej klasy.

Nasi najmłodsi uczniowie spędzili czas na zabawach integracyjnych, gimnastyce i ćwiczeniach edukacyjnych metodą Montessori. Różnorodność zajęć pozwala na wszechstronny rozwój każdego dziecka, rozwija i kształtuje umiejętności małych uczniów.

 

Po wakacyjnej przerwie pracę wznowiła nasza szkolna biblioteka. Pani Kasia bibliotekarka pomaga dokonać wyboru lektury , uczniowie chętnie  wypożyczają książki i z pasją dzielą się wrażeniami po przeczytaniu książki. Cieszy nas to bardzo. Bo wiemy, że książki to niezastąpieni przyjaciele.

Do zobaczenia za tydzień!

Ewa G-D


[button link=”https://polska.szkola.ple/22-wrzesnia-2018-2/” color=”green”] Zobacz zdjęcia z tego dnia[/button]

Related Articles

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X