Zajęcia 29 września 2018

Rodzice często słyszą od swoich dzieci: „mamoooo, tatooo, kup mi psa…, kota, króliczka, rybki”. Pomysł na zwierzaka w domu pojawia się często w rozmowach z dziećmi, szczególnie przy okazji świąt, urodzin czy komunii.

Nasze 6 latki temat zwierzaka w domu potraktowały poważnie i sobotnie zajęcia rozpoczęły od rozmów na temat: Zwierzak w domu – zabawka czy obowiązek? Uczniowie dowiedzieli się, że obecność czworonożnego przyjaciela w domu to nie tylko zabawy, ale też ogromna odpowiedzialność.

Pamiętamy piosenkę „Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje…” J to był początek zabawy i zgadywanek „jakie to zwierzę?” Każde dziecko miało przyczepione do pleców zdjęcie zwierzaka, zadaniem uczniów było odgadnąć zdjęcie jakiego zwierzaka jest na plecach kolegi, na podstawie pytań :czy zwierze mieszka na farmie, czy jest duże, czy ma skrzydła itp. Był też czas na kinezjologiczną zabawę dydaktyczną “Papuga gaduła”. Uczniowie jak papugi powtarzały za nauczycielem rymowankę “Powtarza to ciągle papuga wlazł kotek na płotek i mruga” jednocześnie zapełniając arkusz papieru kolorowymi rysunkami.

Papuga to nie tylko gaduła, ale też oczywiście piękny, kolorowy ptak. Uczniowie w ramach zajęć plastycznych przygotowali piękne prace, których bohaterką była oczywiście papuga .

Praca z podręcznikiem, ćwiczenia, pisanie i wspólne czytanie  o przygodach Bolka i Lolka to zwieńczenie dnia w szkole.

Jednak w międzyczasie dziewczynkom udało się przygotować niespodziankę dla kolegów z klasy – piękne portrety chłopców przygotowane z okazji Dnia Chłopaka były miłym zaskoczeniem i niespodzianką. I oczywiście pretekstem do zjedzenia słodkiego co nieco. Portrety w formie prezentu trafiły również do Pana Grzegorza, Pana Andrzeja i Pawła. W końcu to też chłopaki. Tylko trochę starsi .

 

Nasze siedmiolatki tymczasem chyba szykują się do egzaminów na prawo jazdy J.

W klasie, jak w miasteczku ruchu – znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, zasady bezpiecznego  poruszania się po drogach, to wszystko uczniowie omawiali na podstawie własnych doświadczeń i ilustracji w podręczniku. Uczniowie utrwalali orientację przestrzenną, oraz  rozpoznawali i  nazywali figury geometryczne w znakach drogowych.

Układanie  kompozycji z klocków to nie tylko zabawa, ale też praktyczna nauka figur geometrycznych. Uczniowie ćwiczyli pisownię kolejnej litery, praca z podręcznikiem i wspólne czytanie to coś, co dzieci lubią najbardziej. J

Urozmaiceniem w tym dniu pełnym pracy, był spacer do przyszkolnego „tajemniczego ogrodu” i zabawy na boisku.

Uczniowie wszystkich klas poznali również zespół dziennikarski Kapsułki. Starsi koledzy będą pełnić rolę dziennikarzy! Dzięki pracy tego młodego, pełnego zapału zespołu  na naszej stronie internetowej  będzie można obejrzeć krótkie filmy o tym co dzieje się w naszej szkole.

Do zobaczenia za tydzień!

Ewa G-D

 


[button link=”https://polska.szkola.ple/29-wrzesnia-2018-zdjecia-z-zajec/” color=”green” newwindow=”yes”] ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAJĘĆ[/button]

 

Related Articles

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X