Zajęcia 20 stycznia 2018

Ten dzień obfitował w wydarzenia niecodzienne, mieliśmy bowiem okazję połączyć się ze studiem programu „Słownik polsko@polski” nagrywanego dla TVP Polonia, gdzie sam profesor Jan Miodek i dr Justyna Konarska odpowiadali na pytania dzieci z grupy pani Kasi. Pytania naszych uczniów były niezwykle oryginalne i zostały nagrodzone. Premiera odcinka z udziałem uczniów PSU w Newry odbędzie się 3 lutego o godz. 17 na antenie TVP Polonia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

[button link=”https://www.facebook.com/Slownikpolskopolski/videos/1644548922258462/” color=”orange” newwindow=”yes”] Zobacz nagranie z reżyserki TV[/button]

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasi uczniowie przygotowali fantastyczną niespodziankę – film, w którym zaprezentowali wiersze i piosenki dla swoich ukochanych babć i dziadków.

Dzień Babci i Dziadka 2018

Zdążyliśmy!? Z okazji dzisiejszego Dnia Babci i jutrzejszego Dnia Dziadka przed Wami uczniowie Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry.Udostępniajcie i ślijcie wszystkim babciom i dziadkom!?Jeśli doceniasz pracę szkoły – wystaw jej ocenę: https://www.facebook.com/pg/PolskaSzkola/reviews/Powiadom znajomych:https://m.facebook.com/send_page_invite/?pageid=41149234986&reference=context_row&ref=m_notif&notif_t=feed_comment&hc_location=ufi

Opublikowany przez Polska Szkoła Niedziela, 21 stycznia 2018


W naszej szkole nauczyciele starają się uatrakcyjnić sobotnie zajęcia, dlatego już chyba nikogo nie dziwi, że i w tę sobotę dzieci podróżowały w wyobraźni do dalekich krajów: Norwegii i Australii. To była świetna okazja nie tylko do poznania tych państw, ale też do zabawy.

W Norwegii dzieci bawiły się śniegiem ☺, kilkudniowa zima w Irlandii Północnej to za mało, dlatego my robiliśmy swój własny śnieg! W Australii była mini plaża ☺, a na niej muszle z niespodzianką – w muszlach ukryte były sylaby, z których dzieci układały wyrazy.

Grupa maluszków dzień przywitała piosenką „Wszyscy są witam was” i był to bardzo pracowity dzień dla najmłodszych uczniów. Dzieci uczyły się wierszy i piosenek dla babć i dziadków, robiły laurki i słuchały opowiadania I. Salach „Najlepszy prezent”, maluszki chętnie opowiadały o tym jak pomagają swoim dziadkom.
Maluchy wysłuchały krótkiego wierszyka „Idzie babcia”

Idzie babcia tup, tup, tup
Stuka laską stuk, stuk, stuk!
A za babcią hop, hop, hop
Skacze wnusio w trop.

 

Idzie babcia tup, tup, tup
Do drzwi puka puk, puk, puk!
Otwierajcie szybko drzwi,
Z zakupami ciężko mi.

 

Grupa najmłodsza poznała również literę „E”, a ćwiczenia grafomotoryczne i zabawy ruchowe były zwieńczeniem tego pracowitego dnia.

Starsze dzieci były w tym dniu zaangażowane w przygotowania i realizację programu TV Słownik polsko@polski dla TVP Polonia i przygotowanie filmiku dla babć i dziadków. Efekt tej pracy widzieliście już Państwo na naszej stronie.

Ale nie samą TV człowiek żyje ☺, i w czasie lekcji dzieci poznawały wyrazy o przeciwnym znaczeniu, pracowały z podręcznikiem, poznawały znaczenie rzeczowników. W starszych klasach trwają cały czas przygotowania do konkursu Gżegżółka.

Do zobaczenia za tydzień!

Dziękuję nauczycielom, asystentom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu tekstu.
Ewa GD
Zdjęcia: Małgorzata Gałązka, Ewa GD i Kamila Greszta.


[foogallery id=”211228″]


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *