Zajęcia 20 stycznia 2018

Ten dzień obfitował w wydarzenia niecodzienne, mieliśmy bowiem okazję połączyć się ze studiem programu “Słownik polsko@polski” nagrywanego dla TVP Polonia, gdzie sam profesor Jan Miodek i dr Justyna Konarska odpowiadali na pytania dzieci z grupy pani Kasi. Pytania naszych uczniów były niezwykle oryginalne i zostały nagrodzone. Premiera odcinka z udziałem uczniów PSU w Newry odbędzie się 3 lutego o godz. 17 na antenie TVP Polonia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

[button link=”https://www.facebook.com/Slownikpolskopolski/videos/1644548922258462/” color=”orange” newwindow=”yes”] Zobacz nagranie z reżyserki TV[/button]

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasi uczniowie przygotowali fantastyczną niespodziankę – film, w którym zaprezentowali wiersze i piosenki dla swoich ukochanych babć i dziadków.

https://www.facebook.com/PolskaSzkola/videos/10151017702444987/?hc_ref=ARRUjA3isaRTo8204PhYVWdtSuRAsTFoME09WW3YB-UyGg2FJ1aJr59KCoH3-ZH0H5c


W naszej szkole nauczyciele starają się uatrakcyjnić sobotnie zajęcia, dlatego już chyba nikogo nie dziwi, że i w tę sobotę dzieci podróżowały w wyobraźni do dalekich krajów: Norwegii i Australii. To była świetna okazja nie tylko do poznania tych państw, ale też do zabawy.

W Norwegii dzieci bawiły się śniegiem ☺, kilkudniowa zima w Irlandii Północnej to za mało, dlatego my robiliśmy swój własny śnieg! W Australii była mini plaża ☺, a na niej muszle z niespodzianką – w muszlach ukryte były sylaby, z których dzieci układały wyrazy.

Grupa maluszków dzień przywitała piosenką “Wszyscy są witam was” i był to bardzo pracowity dzień dla najmłodszych uczniów. Dzieci uczyły się wierszy i piosenek dla babć i dziadków, robiły laurki i słuchały opowiadania I. Salach „Najlepszy prezent”, maluszki chętnie opowiadały o tym jak pomagają swoim dziadkom.
Maluchy wysłuchały krótkiego wierszyka “Idzie babcia”

Idzie babcia tup, tup, tup
Stuka laską stuk, stuk, stuk!
A za babcią hop, hop, hop
Skacze wnusio w trop.

 

Idzie babcia tup, tup, tup
Do drzwi puka puk, puk, puk!
Otwierajcie szybko drzwi,
Z zakupami ciężko mi.

 

Grupa najmłodsza poznała również literę „E”, a ćwiczenia grafomotoryczne i zabawy ruchowe były zwieńczeniem tego pracowitego dnia.

Starsze dzieci były w tym dniu zaangażowane w przygotowania i realizację programu TV Słownik polsko@polski dla TVP Polonia i przygotowanie filmiku dla babć i dziadków. Efekt tej pracy widzieliście już Państwo na naszej stronie.

Ale nie samą TV człowiek żyje ☺, i w czasie lekcji dzieci poznawały wyrazy o przeciwnym znaczeniu, pracowały z podręcznikiem, poznawały znaczenie rzeczowników. W starszych klasach trwają cały czas przygotowania do konkursu Gżegżółka.

Do zobaczenia za tydzień!

Dziękuję nauczycielom, asystentom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu tekstu.
Ewa GD
Zdjęcia: Małgorzata Gałązka, Ewa GD i Kamila Greszta.


[foogallery id=”211228″]


 

Related Articles

27 lutego 2018

Grupa Maluszków Do przyjścia wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale nasi najmłodsi uczniowie już chcą wiedzieć jakie kolory, oprócz wszędobylskiej zieleni będą mogli spotkać w…

10 marca 2018

Gżegżółka to… ortografii niezła szkółka! ☺ Mogli się o tym przekonać nasi uczniowie, którzy w sobotę, w Ballymenie uczestniczyli w konkursie Gżegżółka. Konkurs zorganizowano dla…

3 lutego 2018

Sobota minęła nam szybko i z niecodziennym gościem. Naszą szkołę odwiedził Kevin Aiston, znany m.in z programu telewizyjnego “Europa da się lubić”. Dzieci nie peszyła…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X