Wycinanie dla WOŚP [film]


 

 

Pierwszy dzień nauki Nowego 2014 Roku w Polskiej Szkole w Newry okazał się wyjątkowy z dwóch powodów.

Po pierwsze: oprócz tradycyjnych zajęć zawitała do nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Z tej okazji można było kupić okolicznościowe kalendarze i wrzucać do puszek dobrowolne datki na szczytny cel. Na tę okazję szkoła zorganizowała warsztaty artystyczne, na które zaproszono polskiego artystę z Lublina, pana Konrada Pawlaszka. Na auli ustawiono ławki w podkowę i wszyscy zajęli miejsca, by z marszu spróbować wykonać przygotowane przez pana Konrada zadania. A było ono niełatwe, ponieważ z wcześniej przygotowanych przez plastyka elementów trzeba było precyzyjnie powycinać i skomponować własnego pomysłu kolorową mozaikę. Wszyscy ruszyli do wykonania zadania: nauczyciele z uczniami, rodzice ze swoimi pociechami. Najbardziej emocjonujący był jednak czas przed końcem konkursu, by zdążyć na czas. Na zakończenie warsztatów każdy rodzic, by zachować dzieło swojego dziecka, wykupywał pracę. Oczywiście zdobyte w ten sposób środki finansowe zostały przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że w tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbierała na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Related Articles

Bal dla WOŚP

11 stycznia 2020 Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry organizuje bal karnawałowy połączony z akcją na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X