Wspólne czytanie zbliża

Drodzy rodzice, zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi

Literatura przychodzi nam z pomocą Oprócz wszystkim znanej klasyki, polecamy coś ze współczesnego kanonu dziecięcego. Szczególną uwagę zwróćmy na takich autorów jak:
Grzegorz Kasdepke, autor m.in. „Kacperiady”, „Detektywa Pozytywki”, cyklu o rodzeństwie „Kuba i Buba”i wielu, wielu innych.
Małgorzata Strzałkowska, autorka niesamowitych wierszy, które dzięki swej melodyce i rymom łatwo wpadają w ucho, bawią, uczą i są nie lada wyzwaniem dla czytającego, wiersze tej autorki to nie lada gratka dla każdego gagatka 😉 spełniają też funkcję logopedyczną. „Leśne głupki”, „Wierszyki łamiące języki”, „Rady nie od parady, czyli wierszyki z morałem” , to tylko trzy propozycje z całego kanonu twórczości autorki uwielbianej przez dzieci i dorosłych. 🙂 Jeśli znacie ubrania marki Endo, to wiecie, że to Pani Małgorzata jest autorką zabawnych napisów na ubraniach tej firmy.
Łukasz Dębski, to autor nie tylko przewodników turystycznych dla dzieci, ale również twórca książek i wierszy dla najmłodszych. Pięknie ilustrowane „Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem”, „Krówki i mrówki i inne bajki wierszem”, „Łamisłówka” to uczta dla czytelnika.
Wojciech Widłak i jego seria książek ”Pan Kuleczka” – pozycja obowiązkowa na półce najmłodszego czytelnika.
Dorota Gellner , ta autorka współpracowała z takimi pismami jak „Świerszczyk”, „Miś” czy „Płomyczek” – znanymi nieco starszemu pokoleniu ,teraz jej wiersze i książki cieszą młodsze pokolenie czytelników. „Czekoladki dla sąsiadki”, „wiersze Zuzi”, ‘Gryzmoł” i wiele innych…

To tylko niewielka część propozycji dla naszych najmłodszych dzieci, starsi czytelnicy i młodzież zachęcamy do czytania literatury związanej np. z hobby, któremu poświęcają czas.
Dla miłośników motoryzacji może cos o kulisach programu Top Gear? , dla fanów piłki nożnej biografie piłkarzy i historie klubów piłkarskich? Czemu nie?  Bogaty wybór książek na półkach księgarskich i oferta księgarni internetowych sprawia ,że my rodzice ,bez problemu znajdziemy cos dla naszych dzieci i dla siebie .
Pamiętajmy, że wspólne czytanie buduje więź między dzieckiem i rodzicem, a książka jest najlepszym przyjacielem

Ewa G-D

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X