Wielkanocne życzenia

Któż z nas nie daje się ponieść świątecznej atmosferze?

Wiosna już na dobre zagościła w naszych ogródkach, kusząc kolorami, a w naszych domach już czuć świąteczną atmosferę. Pisanki, domowe wypieki, rzeżucha, zajączki (koniecznie z czekolady!) i mnóstwo radości i swojskiego rozgardiaszu.
Nasze dzieci też postanowiły pomóc swoim rodzicom i zajęły się przygotowaniami świątecznych stroików, kolorowych pisanek i uroczych zajączków. Kreatywność i wyobraźnia naszych dzieci nie ma granic! Powstały piękne prace, które będą ozdobą naszych domów w czasie tych wyjątkowych świąt.
Gwar, śmiech i zabawa, wiersze i piosenki , ale też przybliżenie zwyczajów i obrzędów wielkanocnych, rozmowy o domowych świętach i obyczajach celebrowanych w domach dzieci wypełniały sobotnie zajęcia.
Był też czas na naukę, zdominowany przez przymiotniki , rzeczowniki i czasowniki ☺, zagadki i krzyżówki, dzięki którym ćwiczyliśmy słownictwo, legendy, rozmowy na temat tradycji wielkanocnych, ćwiczenie krótkich form opisowych na podstawie czytanek z podręcznika. W czasie zajęć nie ma czasu na nudę a 4 godziny w szkole mijają zbyt szybko… ,zawsze mamy też czas na aktywność fizyczną ☺, jeśli tylko pozwala pogoda boisko szkolne jest nasze! Kto wie, może wśród naszych dzieci jest przyszły mistrz świata w biegach? A może drużyna piłkarska czeka na któregoś z naszych dzielnych młodych piłkarzy? Przecież Robert Lewandowski kiedyś pójdzie na emeryturę ☺ , musi mieć następcę ☺ , dziewczynki są zwinne szybkie, świetnie radzą sobie w grach zespołowych, sztafeta? Mistrzynie świata? Siatkówka? Dream team? Niech się spełnia! Jeśli nie na boisku to na sali gimnastycznej ćwiczymy i pozwalamy dzieciom wyzwolić energię!
I takich świąt życzymy: energetycznych, słonecznych, ciepłych, serdecznych.

Drodzy rodzice, niech świąteczne porządki nie przysłonią nam tego co najważniejsze, niech ten świąteczny czas będzie dla Was i Waszych dzieci wyjątkowy, spędźcie go razem nie tylko przy stole ale i na spacerach i wędrówkach, jeśli tylko kapryśna aura pozwoli.
Wszystkiego co najlepsze!

Dziękuję Kamili, Joli, Asi, Gosi, Anecie, Ewelinie, Magdzie i Grzegorzowi za pomoc.
Ewa Gorzelak-Deska


 

[foogallery id=”28163″]

Related Articles

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

13 maja 2017

To była wyjątkowa sobota. Połączone siły trzech klas odbyły podróż do Krakowa. Oczywiście w wyobraźni, ale któż z nas nie chciałby choć na chwilkę tam…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X