Wielkanocne życzenia

Któż z nas nie daje się ponieść świątecznej atmosferze?

Wiosna już na dobre zagościła w naszych ogródkach, kusząc kolorami, a w naszych domach już czuć świąteczną atmosferę. Pisanki, domowe wypieki, rzeżucha, zajączki (koniecznie z czekolady!) i mnóstwo radości i swojskiego rozgardiaszu.
Nasze dzieci też postanowiły pomóc swoim rodzicom i zajęły się przygotowaniami świątecznych stroików, kolorowych pisanek i uroczych zajączków. Kreatywność i wyobraźnia naszych dzieci nie ma granic! Powstały piękne prace, które będą ozdobą naszych domów w czasie tych wyjątkowych świąt.
Gwar, śmiech i zabawa, wiersze i piosenki , ale też przybliżenie zwyczajów i obrzędów wielkanocnych, rozmowy o domowych świętach i obyczajach celebrowanych w domach dzieci wypełniały sobotnie zajęcia.
Był też czas na naukę, zdominowany przez przymiotniki , rzeczowniki i czasowniki ☺, zagadki i krzyżówki, dzięki którym ćwiczyliśmy słownictwo, legendy, rozmowy na temat tradycji wielkanocnych, ćwiczenie krótkich form opisowych na podstawie czytanek z podręcznika. W czasie zajęć nie ma czasu na nudę a 4 godziny w szkole mijają zbyt szybko… ,zawsze mamy też czas na aktywność fizyczną ☺, jeśli tylko pozwala pogoda boisko szkolne jest nasze! Kto wie, może wśród naszych dzieci jest przyszły mistrz świata w biegach? A może drużyna piłkarska czeka na któregoś z naszych dzielnych młodych piłkarzy? Przecież Robert Lewandowski kiedyś pójdzie na emeryturę ☺ , musi mieć następcę ☺ , dziewczynki są zwinne szybkie, świetnie radzą sobie w grach zespołowych, sztafeta? Mistrzynie świata? Siatkówka? Dream team? Niech się spełnia! Jeśli nie na boisku to na sali gimnastycznej ćwiczymy i pozwalamy dzieciom wyzwolić energię!
I takich świąt życzymy: energetycznych, słonecznych, ciepłych, serdecznych.

Drodzy rodzice, niech świąteczne porządki nie przysłonią nam tego co najważniejsze, niech ten świąteczny czas będzie dla Was i Waszych dzieci wyjątkowy, spędźcie go razem nie tylko przy stole ale i na spacerach i wędrówkach, jeśli tylko kapryśna aura pozwoli.
Wszystkiego co najlepsze!

Dziękuję Kamili, Joli, Asi, Gosi, Anecie, Ewelinie, Magdzie i Grzegorzowi za pomoc.
Ewa Gorzelak-Deska


 

[foogallery id=”28163″]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *