Zajęcia w tym dniu były zdominowane przez zbliżające się Walentynki. Dzieci we wszystkich klasach wykonały piękne prace plastyczne – motyw serca obowiązkowy!

Walentynki były dobrą okazją do rozmów o przyjaźni – każdy z nas uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi. Wykonane przez dzieci kartki były nie tylko dla rodziców, ale też właśnie dla najbliższych znajomych i przyjaciół. Dzieci chętnie opowiadały o swoich przyjaźniach, o tym jak wspólnie spędzają czas i jak ważną rolę w ich życiu pełnią najbliższe osoby.
Uczniowie zerówki i klasy pierwszej czytali książkę „Czarnoksiężnik z krainy Oz” autorstwa L. Franka Bauma -niezwykłą baśń o przyjaźni.
Oczywiście część plastyczna zajęć była przeznaczona na malowanie serduszek z masy solnej przygotowanej wcześniej przez nauczyciela.
Towarzyszyły dzieciom gry i zabawy rozwijające umiejętność współpracy w grupie. Dzieci mogły powiedzieć, co najbardziej lubią w swoim koledze/koleżance, a o pozytywnym przesłaniu zabawy świadczyły uśmiechy dzieci.
Część zajęć przeznaczona na pracę z podręcznikiem to w zerówce poznawanie litery „T”, dzielenie wyrazów na sylaby i głoski, budowanie prostych zdań. W klasie pierwszej rebusy i układanki wyrazowe, czytanie krótkich tekstów, poznawanie litery „P”.

Nie zabrakło czasu na zajęcia gimnastyczne i przygotowania do balu karnawałowego.
Dzieci odwiedził również Pan Paweł – miłośnik podróży i przygód. Opowiadał dzieciom o swojej wyprawie na Spitsbergen. Ta największa wyspa Norwegii położona na Morzu Arktycznym była krainą, do której na chwilę przeniosły się dzieci. Pokaz zdjęć i ciekawe opowieści zainteresowały tak bardzo, że ciężko było wracać do rzeczywistości.

W najmłodszej grupie również było wesoło i pracowicie. Maluszki przygotowywały swoje kartki walentynkowe, bawiły się play-doh, brały udział w zajęciach gimnastycznych.

Klasa II omawiała rodzaje zdań: tj. oznajmujące, pytające i rozkazujące. Uczniowie robili ćwiczenia z w/w zdaniami, nie zabrakło również zajęć plastycznych, na których dominującym motywem były oczywiście serduszka.

Wszystkim naszym dzieciom i ich bliskim życzymy dużo miłości!

Ewa Gorzelak-Deska
Dziękuję Kamili, Gosi, Joli i Ewelinie za pomoc w przygotowaniu tekstu.
Zdjęcia: Gosia Gałązka


[foogallery id=”27739″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *