Święto Niepodległości w Polskiej Szkole Uzupełniającej [RELACJA]

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

      Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu. Ma znaczenie szczególne, bo wiąże się z odzyskaniem wolności po 123 latach niewoli. W tym roku obchodziliśmy 98 rocznicę tego święta.
12 listopada w czasie zajęć dzieci we wszystkich klasach wysłuchały legendy o początkach państwa polskiego, poznały i utrwaliły sobie nazwy symboli narodowych. Wspólne malowanie godła, flagi państwowej i kolorowa mapa Polski; to wszystko pozwoliło poszerzyć wiedzę na temat własnej ojczyzny i rozwinąć poczucie przynależności narodowej, co ma szczególne znaczenie dla dzieci i ich rodziców na co dzień mieszkających z dala od własnego kraju.
Uczniowie naszej szkoły w tym szczególnym dniu zaprezentowali przygotowywany z nauczycielami krótki występ artystyczny.
Zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego; usłyszeliśmy wiersz Ludwika Wiszniewskiego pt. „11 Listopada”, „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, „Ojczyzna” Włodzimierza Domeradzkiego i piosenki m.in. „Pierwsza kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka.
Wszystkie dzieci – i te całkiem małe, i te starsze – bardzo przeżywały swój występ. Dla większości z nich było to na pewno pierwsze w życiu spotkanie ze sceną ☺, ale poradziły sobie świetnie!
Oklaski rodziców i ich wzruszenie są dla dzieci najlepszą nagrodą.
Dziękujemy nauczycielom i rodzicom, bo dzięki ich pomocy i cierpliwości dzieci odniosły sukces ☺

Ewa Gorzelak-Deska
ZDJĘCIA: Małgorzata Gałązka

[/et_pb_text][et_pb_gallery admin_label=”Galeria” gallery_ids=”27227,27228,27229,27230,27231,27232,27233,27234,27235,27236,27237,27238,27239″ fullwidth=”off” posts_number=”15″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” background_layout=”light” auto=”off” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.57)” hover_icon=”%%186%%” caption_all_caps=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

29 kwietnia 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst”] 29 kwietnia zajęcia były zdominowane przez tematy dotyczące historii Polski, legendy o początkach państwa polskiego, historię godła i flagi.…

Narodowe Święto Niepodległości 2016

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] 12 listopada Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry przygotowała akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X