Święto Niepodległości w Polskiej Szkole Uzupełniającej [RELACJA]

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

      Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu. Ma znaczenie szczególne, bo wiąże się z odzyskaniem wolności po 123 latach niewoli. W tym roku obchodziliśmy 98 rocznicę tego święta.
12 listopada w czasie zajęć dzieci we wszystkich klasach wysłuchały legendy o początkach państwa polskiego, poznały i utrwaliły sobie nazwy symboli narodowych. Wspólne malowanie godła, flagi państwowej i kolorowa mapa Polski; to wszystko pozwoliło poszerzyć wiedzę na temat własnej ojczyzny i rozwinąć poczucie przynależności narodowej, co ma szczególne znaczenie dla dzieci i ich rodziców na co dzień mieszkających z dala od własnego kraju.
Uczniowie naszej szkoły w tym szczególnym dniu zaprezentowali przygotowywany z nauczycielami krótki występ artystyczny.
Zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego; usłyszeliśmy wiersz Ludwika Wiszniewskiego pt. „11 Listopada”, „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, „Ojczyzna” Włodzimierza Domeradzkiego i piosenki m.in. „Pierwsza kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka.
Wszystkie dzieci – i te całkiem małe, i te starsze – bardzo przeżywały swój występ. Dla większości z nich było to na pewno pierwsze w życiu spotkanie ze sceną ☺, ale poradziły sobie świetnie!
Oklaski rodziców i ich wzruszenie są dla dzieci najlepszą nagrodą.
Dziękujemy nauczycielom i rodzicom, bo dzięki ich pomocy i cierpliwości dzieci odniosły sukces ☺

Ewa Gorzelak-Deska
ZDJĘCIA: Małgorzata Gałązka

[/et_pb_text][et_pb_gallery admin_label=”Galeria” gallery_ids=”27227,27228,27229,27230,27231,27232,27233,27234,27235,27236,27237,27238,27239″ fullwidth=”off” posts_number=”15″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” background_layout=”light” auto=”off” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.57)” hover_icon=”%%186%%” caption_all_caps=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *