Nasze zajęcia dziennikarsko-teatralne w Studio KaPSUłka nabierają rozpędu. Pracujemy nad tekstami dwujęzycznych artykułów do gazetki na temat zwyczajów i tradycji wyróżniających Polaków na tle innych narodowości w ramach projektu „Multicultural Action in Interaction 2019” – MAi. Rozpoczęliśmy też przygotowania do kolejnego występu.

     

     Tego dnia Gabi i obie Zuzie przedstawiły pierwsze wersje swoich artykułów. Wiadomo już zatem, że w projekcie znajdą się tematy takie jak zwyczaje związane z nocą świętojańską i pierwszym dniem wiosny. Dowiemy się też, dlaczego w Polsce Mikołaj przychodzi dwa razy 😁.
Pozostali członkowie redakcji trochę wolniej się rozkręcają, ale jest nadzieja, że już na następnych zajęciach przedstawią swoje pomysły.

     Podczas ostatnich zajęć przypomnieliśmy sobie, jak korzystać z naszego szkolnego forum, które obecnie służy nam za miejsce do wymiany informacji i wykonywania części domowych zadań. Następnie dowiedzieliśmy się, jak powinien wyglądać dobrze napisany artykuł. Tym razem skupiliśmy się na roli tytułu i wymyślaliśmy przykłady takich, które zachęciłyby na pewno do czytania naszych tekstów. Na koniec tej części zajęć uczyliśmy się, jak szukać materiałów do naszych tekstów i dlaczego ważne jest, aby w swoich artykułach podawać źródła wykorzystywanych informacji, zdjęć i ilustracji.

     W części „teatralnej”, którą lubimy szczególnie, odbyła się druga próba czytana przedstawienia Bzdurobajka 2 – Rybak chciałby zjeść złotą rybkę. Przydzielone zostały też wszystkie role. Na następne zajęcia planujemy pierwszą próbę sceniczną, dlatego ważne jest, aby wszyscy opanowali swoje kwestie.

     W ciągu kolejnych miesięcy czeka nas naprawdę sporo pracy. Ludzie pytają o kolejne wydania KaPSUłki, ale prawda jest taka, że brakuje nie tylko czasu, ale i warunków, by sprawnie do tego się zabrać. Niczego nie obiecujemy, ale co się odwlecze… 😉

A ponieważ jest co robić, przypominamy, że wciąż szukamy współpracowników Dowiedz się więcej


 


https://www.facebook.com/PolskaSzkola/videos/806438439721677/


NASZ KANAŁ NA YOUTUBE