Sposób na męża


Pewnie każdy zastanawia się teraz ”Jak to, sposób na męża? Czy gdzieś chłopcy rosną na drzewach?” Raczej nie. Chodzi tu o coś związanego z Polskimi zwyczajami. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o polowaniu na męża, to przeczytajcie ten artykuł i się dowiedzcie!
Jedno z polskich świąt to Noc Świętojańska, obchodzona podczas najkrótszej nocy w roku, co przypada około 21-22 czerwca. Inaczej zwana Wigilią św. Jana. To właśnie w tą noc, dziewczyny, które nie mają narzeczonych, mogą polować na męża. Robiło się to tak:
Najpierw, młode panienki plotły wianki z kwiatów i traw, a potem puszczały je na wodę. Trochę dalej młodzi chłopcy wyławiali wianki, i przychodzili z nimi do grupki dziewczyn. Później mówili której panienki wianek wyłowili. Niedługo potem chłopak żenił się z tą dziewczyną której wianek wyłowił.

Inne atrakcje związane z Nocą Świętojańską, to na przykład, rozpalanie ognisk i skakanie przez nich, szukanie kwiatu paproci, lub kąpiel przed nocą.


A Way For a Husband

Probably now everyone’s thinking” A way for a husband? Does this mean that somewhere boys grow on trees?” Not really. It’s got something to do with a Polish holiday. If you want to find out more about hunting for a husband, then read this article and find out!

One of the Polish holidays is Midsummer Night, celebrated on the shortest night of the year, which is around the 21-22 of June. It can also be called St. John’s Eve. On this night girls who are not married, can go hunting for a husband. They do it like this:

First young girls make flower wreaths and then let them flow on the water. Farther on young boys catch the wreaths and come to the group of girls. Then they tell them which girls wreath the caught. Later on the boy marries with the girl who’s wreath they caught.

Other Midsummer Night attractions include lighting fires and jumping over them, looking for the fern flower and a bath before night.

 


 

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.98″ title=”on” meta=”off” author=”off” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”background” text_color=”light” text_background=”off” text_shadow_style=”preset3″ title_font_size=”52px” title_font_size_last_edited=”on|desktop” title_text_shadow_style=”preset3″ custom_margin=”30px|||” custom_padding=”130px|||” title_line_height=”1.1em” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X