Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Polskiej Szkole w Newry

 

13 września 2014: Rozpoczęcie Roku Szkolnego oraz pierwsze zajęcia w Polskiej Szkole w Newry. 

 

 1. W roku szkolnym 2014/15 do szkoły uczęszcza 68 uczniów, którzy mają zajęcia w 6 grupach:
  1.  Maluchy (od 3lat)
  2. Zerówka (5 – 6lat)
  3. Klasa I (6 – 7lat)
  4. Klasa II (8lat)
  5. Klasa III – IV (9 – 10 lat)
  6. Klasa V+ (11 lat)
 2. Szkoła zapewnia zajęcia z języka polskiego oraz elementów kultury, nauczania początkowego (edukacji wczesnoszkolnej), geografii i historii Polski (Wiedza o Polsce), matematyki, wychowania fizycznego
 3. W szkole zatrudnionych jest 8 nauczycieli (Anna Motyka, Kamila Greszta, Elżbieta, Pawłowska, Łukasz Wachowiak, Marta Szwenik, Grzegorz Wawrzyński, Jolanta Czarnocka, Andrzej Konieczny).
 4. Program nauczania oparty jest na Podstawie programowej dla uczniów polskich uczących się za granicą, która została opracowana przez grupę kilkudziesięciu ekspertów powołanych przez Ministra Edukacji Narodowej.
 5. Zajęcia i program nauczania pozwalają utrzymać kontakt dziecka z językiem ojczystym, pomagają odnaleźć się dziecku w warunkach szkoły angielskojęzycznej, ułatwiają ewentualny powrót do kraju ojczystego. Czas spędzony w szkole to dobra okazja na spotkania z polskojęzycznymi rówieśnikami i nieograniczone możliwości nowych przyjaźni.

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X