Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Polskiej Szkole w Newry

13 września 2014: Rozpoczęcie Roku Szkolnego oraz pierwsze zajęcia w Polskiej Szkole w Newry.

1. W roku szkolnym 2014/15 do szkoły uczęszcza 68 uczniów, którzy mają zajęcia w 6 grupach:
    1.  Maluchy (od 3lat)
    2. Zerówka (5 – 6lat)
    3. Klasa I (6 – 7lat)
    4. Klasa II (8lat)
    5. Klasa III – IV (9 – 10 lat)
    6. Klasa V+ (11 lat)
  2. Szkoła zapewnia zajęcia z języka polskiego oraz elementów kultury, nauczania początkowego (edukacji wczesnoszkolnej), geografii i historii Polski (Wiedza o Polsce), matematyki, wychowania fizycznego
  3. W szkole zatrudnionych jest 8 nauczycieli (Anna Motyka, Kamila Greszta, Elżbieta, Pawłowska, Łukasz Wachowiak, Marta Szwenik, Grzegorz Wawrzyński, Jolanta Czarnocka, Andrzej Konieczny).
  4. Program nauczania oparty jest na Podstawie programowej dla uczniów polskich uczących się za granicą, która została opracowana przez grupę kilkudziesięciu ekspertów powołanych przez Ministra Edukacji Narodowej.
  5. Zajęcia i program nauczania pozwalają utrzymać kontakt dziecka z językiem ojczystym, pomagają odnaleźć się dziecku w warunkach szkoły angielskojęzycznej, ułatwiają ewentualny powrót do kraju ojczystego. Czas spędzony w szkole to dobra okazja na spotkania z polskojęzycznymi rówieśnikami i nieograniczone możliwości nowych przyjaźni.