Pluszowy dzień w PSU – 24 listopada 2018

Opublikowano: 27/11/2018

Radośnie było u nas w sobotę i pluszowo!

Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Konkursy, zabawy, piosenki i wiersze,zagadki, filmy i opowieści – wszystko o miśkach! Pluszowy zawrót głowy! Słowo “miś” odmienialiśmy we wszystkich przypadkach 🙂

Uczniowie poznali historię pluszowego misia – najlepszy przyjaciel naszych dzieci ma już ponad 100 lat! W 1902 roku stał się bohaterem komiksu by zaraz potem stać się inspiracją do uszycia maskotki.

Zaczęło się pluszowe szaleństwo! Od stulecia urodzin misia w 2002 roku zaczęto obchodzić jego dzień co z kolei stało się sympatyczną tradycją i okazją do opowieści o tych sympatycznych maskotkach,które skradły serca dzieciom i dorosłym na całym świecie.

 

We wszystkich klasach odbyła się prezentacja pluszowych ulubieńców, uczniowie chętnie opowiadali o swoich przyjaciołach i o wspólnych przygodach. Okazuje się, że nawet te małe, niepozorne misiaki uwielbiają latać samolotem, odwiedzać nowe miejsca, pomagać w pracach domowych i oczywiście podjadać miód z pasieki ;).

Uczniowie wybierali największego, najmniejszego, najbardziej puszystego i najbardziej kolorowego misia. Maluszki robiły pamiątkowe kartki.

Uczniowie swój egzamin na przyjaciela pluszowego misia zdały na 6! Były też dyplomy i nagrody za piękne opowieści o misiach.

To był naprawdę pluszowy dzień!

 

Ale to nie koniec atrakcji. W grupie 6 latków była wróżka! Opowiadała dzieciom a andrzejkowych wróżbach i tradycjach. Można było zadawać pytania ;). Magia wróżki zadziałała i wydawałoby się, że odrysowany kontur buta zostanie tylko banalnym konturem podeszwy ale wróżka sprawiła, że zamienił się w wiewìórkę!

Prosimy o więcej takich czarów,bo bardzo lubimy wiewiórki! 🙂

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. ” Ja się bawię doskonale”, to nie tylko dobry tytuł dla naszych zajęć, ale też zabawa z dźwiękonaśladowczymi wyrazami.

Bohaterkami dnia były litery “D” i “I”.

W klasie 8 latków rozmawialiśmy o różnych zawodach wykonywanych przez dorosłych. Nam podobał się najbardziej piekarz, bo jesteśmy łasuchami 🙂 i księgarz bo kochamy książki!

I choć za oknem jesienny deszcz, my już powoli przygotowujemy się do jasełek!

 

Dziękuję nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tekstu.

 

Do zobaczenia w sobotę!

Ewa GD

 


Fotografie: Kamila Greszta, Anna Targońska, Elżbieta Pawłowska, Marta Szwenika Ewa Gorzelak-Deska, Katarzyna Pastuszka

 

 

Powiązane

Opowiem wam coś o sobie

Opowiem wam coś o sobie

"Opowiem wam coś o sobie" - to akcja prowadzona w klasie 1, w ramach której uczniowie opowiadają o swoim hobby.   Poznaliśmy już wcześniej zainteresowania Wiktora i Natalii, którzy opowiedzieli nam o dinozaurach. [ZOBACZ FILM>>>] Dwa tygodnie temu o...

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

19 października 2019 – klasa druga

19 października 2019 – klasa druga

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła