Pluszowy dzień w PSU – 24 listopada 2018

Radośnie było u nas w sobotę i pluszowo!

Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Konkursy, zabawy, piosenki i wiersze,zagadki, filmy i opowieści – wszystko o miśkach! Pluszowy zawrót głowy! Słowo “miś” odmienialiśmy we wszystkich przypadkach 🙂

Uczniowie poznali historię pluszowego misia – najlepszy przyjaciel naszych dzieci ma już ponad 100 lat! W 1902 roku stał się bohaterem komiksu by zaraz potem stać się inspiracją do uszycia maskotki.

Zaczęło się pluszowe szaleństwo! Od stulecia urodzin misia w 2002 roku zaczęto obchodzić jego dzień co z kolei stało się sympatyczną tradycją i okazją do opowieści o tych sympatycznych maskotkach,które skradły serca dzieciom i dorosłym na całym świecie.

 

We wszystkich klasach odbyła się prezentacja pluszowych ulubieńców, uczniowie chętnie opowiadali o swoich przyjaciołach i o wspólnych przygodach. Okazuje się, że nawet te małe, niepozorne misiaki uwielbiają latać samolotem, odwiedzać nowe miejsca, pomagać w pracach domowych i oczywiście podjadać miód z pasieki ;).

Uczniowie wybierali największego, najmniejszego, najbardziej puszystego i najbardziej kolorowego misia. Maluszki robiły pamiątkowe kartki.

Uczniowie swój egzamin na przyjaciela pluszowego misia zdały na 6! Były też dyplomy i nagrody za piękne opowieści o misiach.

To był naprawdę pluszowy dzień!

 

Ale to nie koniec atrakcji. W grupie 6 latków była wróżka! Opowiadała dzieciom a andrzejkowych wróżbach i tradycjach. Można było zadawać pytania ;). Magia wróżki zadziałała i wydawałoby się, że odrysowany kontur buta zostanie tylko banalnym konturem podeszwy ale wróżka sprawiła, że zamienił się w wiewìórkę!

Prosimy o więcej takich czarów,bo bardzo lubimy wiewiórki! 🙂

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. ” Ja się bawię doskonale”, to nie tylko dobry tytuł dla naszych zajęć, ale też zabawa z dźwiękonaśladowczymi wyrazami.

Bohaterkami dnia były litery “D” i “I”.

W klasie 8 latków rozmawialiśmy o różnych zawodach wykonywanych przez dorosłych. Nam podobał się najbardziej piekarz, bo jesteśmy łasuchami 🙂 i księgarz bo kochamy książki!

I choć za oknem jesienny deszcz, my już powoli przygotowujemy się do jasełek!

 

Dziękuję nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tekstu.

 

Do zobaczenia w sobotę!

Ewa GD

 


Fotografie: Kamila Greszta, Anna Targońska, Elżbieta Pawłowska, Marta Szwenika Ewa Gorzelak-Deska, Katarzyna Pastuszka

 

[foogallery id=”216315″]

 

Related Articles

27 lutego 2018

Grupa Maluszków Do przyjścia wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale nasi najmłodsi uczniowie już chcą wiedzieć jakie kolory, oprócz wszędobylskiej zieleni będą mogli spotkać w…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X