Radośnie było u nas w sobotę i pluszowo!

Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Konkursy, zabawy, piosenki i wiersze,zagadki, filmy i opowieści – wszystko o miśkach! Pluszowy zawrót głowy! Słowo “miś” odmienialiśmy we wszystkich przypadkach 🙂

Uczniowie poznali historię pluszowego misia – najlepszy przyjaciel naszych dzieci ma już ponad 100 lat! W 1902 roku stał się bohaterem komiksu by zaraz potem stać się inspiracją do uszycia maskotki.

Zaczęło się pluszowe szaleństwo! Od stulecia urodzin misia w 2002 roku zaczęto obchodzić jego dzień co z kolei stało się sympatyczną tradycją i okazją do opowieści o tych sympatycznych maskotkach,które skradły serca dzieciom i dorosłym na całym świecie.

 

We wszystkich klasach odbyła się prezentacja pluszowych ulubieńców, uczniowie chętnie opowiadali o swoich przyjaciołach i o wspólnych przygodach. Okazuje się, że nawet te małe, niepozorne misiaki uwielbiają latać samolotem, odwiedzać nowe miejsca, pomagać w pracach domowych i oczywiście podjadać miód z pasieki ;).

Uczniowie wybierali największego, najmniejszego, najbardziej puszystego i najbardziej kolorowego misia. Maluszki robiły pamiątkowe kartki.

Uczniowie swój egzamin na przyjaciela pluszowego misia zdały na 6! Były też dyplomy i nagrody za piękne opowieści o misiach.

To był naprawdę pluszowy dzień!

 

Ale to nie koniec atrakcji. W grupie 6 latków była wróżka! Opowiadała dzieciom a andrzejkowych wróżbach i tradycjach. Można było zadawać pytania ;). Magia wróżki zadziałała i wydawałoby się, że odrysowany kontur buta zostanie tylko banalnym konturem podeszwy ale wróżka sprawiła, że zamienił się w wiewìórkę!

Prosimy o więcej takich czarów,bo bardzo lubimy wiewiórki! 🙂

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. ” Ja się bawię doskonale”, to nie tylko dobry tytuł dla naszych zajęć, ale też zabawa z dźwiękonaśladowczymi wyrazami.

Bohaterkami dnia były litery “D” i “I”.

W klasie 8 latków rozmawialiśmy o różnych zawodach wykonywanych przez dorosłych. Nam podobał się najbardziej piekarz, bo jesteśmy łasuchami 🙂 i księgarz bo kochamy książki!

I choć za oknem jesienny deszcz, my już powoli przygotowujemy się do jasełek!

 

Dziękuję nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tekstu.

 

Do zobaczenia w sobotę!

Ewa GD

 


Fotografie: Kamila Greszta, Anna Targońska, Elżbieta Pawłowska, Marta Szwenika Ewa Gorzelak-Deska, Katarzyna Pastuszka

 

[foogallery id=”216315″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *