Pierwsze zajęcia w PSU – serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie.

W naszym gronie wraz z nowym rokiem szkolnym pojawili się nowi nauczyciele i oczywiście nowi uczniowie, których z wielką radością witamy. Cieszymy się bardzo, że powiększa się społeczność Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry. Większość z Was już pewnie zapomniała o wakacjach i słodkim lenistwie :). Możecie nam troszeczkę pozazdrościć – u nas temat wakacji był gościem w każdej klasie i mogliśmy choć na chwilę wrócić do wspomnień o wakacyjnych przyjemnościach. Rozmowy o wakacjach to dobry czas na wspólne poznanie się i przełamanie barier wynikających z nieśmiałości :).

Dzieci mają świetną okazję nie tylko poznać koleżanki i  kolegów z klasy, ale też ich zainteresowania i ulubione sposoby spędzania wolnego czasu. Grupa maluszków pierwszy dzien w nowej szkole spędziła na zabawach ruchowych i edukacyjnych. Chyba każdy “starszak” pamięta zabawę “Stary niedźwiedź mocno śpi” – sztafeta pokoleniowa mknie dalej i maluchy bawiły się przy zabawach tak dobrze nam znanych z dzieciństwa.  Rytmika i gimnastyka to coś dla ciała, nie mogło też zabraknąć strawy dla ducha :). Wspólne prace plastyczne i rozmowy pokazały, że najmłodsza grupa świetnie się zaaklimatyzowała w szkole. Otwarci i ciekawi świata mali ludzie będą kiedyś super dorosłymi :). Grupa 5 latków zapoznała się z treścią podręcznika “Figlarna kredka”. Przez cały rok szkolny dzieci będą towarzyszyć w przygodach niezwykłej kredki i jej przyjaciół. Każda lekcja (przygoda) jest niewyczerpanym źródłem ćwiczeń,rozmów i sprzyja odkrywaniu tajemnic otaczającego nas świata. Pierwsza lekcja to oczywiście …pierwszy dzień Figlarnej Kredki w szkole :). Nie mogło być inaczej :). Uczniowie z klas  5 i 6 latków zapoznały się z regulaminem szkoły i wybrały się na krótki spacer – budynek szkolny jest duży i przestronny, ważne żeby się w nim nie zgubić :). Klasa 6 latków rozpczęła zajęcia pracami plastycznymi – tematyka? Oczywiście – wakacje! Ale też marzenia, propozycje i sugestie na temat tego, co uczniowie chcieliby robić w tym roku szkolnym. 6 latki będą poznawać świat ze “Sprytnym ołówkiem” – bohater podręcznika, kolega Figlarnej kredki to magiczny ołówek, który wśród swopich niezawodnych przyjaciół ma temperówkę robota i sympatycznego misia. Uczniowie przypomnieli sobie pisownię litery “E” i słownictwo związane z tą literą. Piosenka z podręcznika o misiu to element pracy dydaktycznej i plastycznej. Wspólne malowanie i słuchanie wiersza “Pożegnanie z misiem” H. Chróścielewskiej to okazja do rozmowy o tych symaptycznych (ale czasem groźnych) zwierzakach, poznania ich życia i zwyczajów. Uczniowie zdobytą wiedzę utrwalali uzupełniając ćwiczenia w podręczniku. Klasa 6 latków kontynuuje tradycję wspólnego czytania, tym razem wysłuchali opowiadania ‘Mój przyjaciel”. Nie możemy się już doczekać lekcji bibliotecznych i spotkań z Panią Kasią naszą sympatyczną bibliotekarką. Klasa 8 latków (klasa zintegrowana 8+) również pracowicie spędziła ten dzień. Analiza wiersza “1 września” – skojarzenia z tą datą tak różne dla kolejnych pokoleń… w czasie omawiania wiersza uczniowie mieli możliwośc dowiedzieć się jakie wydarzenia kryją się za tą datą, ważne dla naszych babć, rodziców, dzieci… Klasa 8 latków wspólnie z klasą zintegrowaną 10 + pracowała nad wspólnym projektem plastycznym. Każda z klas zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa w szkole i regulaminem zajęć. Mimo tego, że był to pierwszy dzień zajęć szkolnych, spędziliśmy go bardzo pracowicie. Mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć w szkolnym życiu  bo mamy w sobie mnóstwo energii i pomysłów do zrealizowania. Wierzymy, że wspónie:  uczniowie i ich rodzice /opiekunowie , nauczyciele, asystenci, wolontariusze i zarząd naszej szkoły możemy przenosić góry 🙂 i sprawić, że Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry będzie miejscem , do którego chce się wracać 🙂 Do zobaczenia! Ewa GD

Related Articles

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X