Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Opublikowano: 28/10/2019


Dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd. już od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć z zajęciach Studia KaPSUłka.

W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne będą rozszerzane o interaktywne zajęcia online i doraźne warsztaty plenerowe w dodatkowych terminach.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka polskiego i informatyki z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu tego typu zajęć w szkole podstawowej, gimnazjum i polskich szkołach za granicą.

Przykładowe zagadnienia  podczas zajęć medialnych:
 • realizacja kolejnych odcinków Kapsułki,
 • praca z kamerą i aparatem fotograficznym; nagrywanie materiałów audio i wideo oraz podstawy ich montażu;
 • podstawy tworzenia tekstów dziennikarskich;
 • redagowanie tekstów do publikacji;
 • formatowanie tekstów i przygotowywanie ich do druku;
 • publikowanie materiałów w internecie;
 • podstawy tworzenia i prowadzenia strony internetowej.
 • ćwiczenia dykcyjne;
 • przygotowanie do przedstawień;
 • prowadzenie bloga i vloga (wideobloga);
 • interpretacja głosowa tekstów;
 • podstawy tworzenia scenariuszy.

Oprócz spodziewanego rozwoju uzdolnień i zainteresowań oczekiwanymi efektami zajęć będą gotowe materiały multimedialne, klipy wideo, teksty dziennikarskie w postaci wydruków lub publikacji w Internecie, udział w projektach medialnych i występy publiczne.

Na pierwszym spotkaniu od razu bierzemy się do roboty tak, by do 11 listopada wydać 1 odcinek nowego sezonu  KaPSUłki. Osoby/osoba, które jako pierwsze zrealizują zadania rekrutacyjne poprowadzą program i ok czwartku otrzymają materiały, które pomogą się do tego przygotować. Dlatego nie warto odkładać wszystkiego na ostatnia chwilę.

Będziemy też nagrywać wypowiedzi dzieci, które chcą wziąć udział w konkursie pod patronatem Fundacji Edukacji Polonijnej  ( Regulamin konkursu: https://bit.ly/366mDu7 )

Wciąż są osoby zainteresowane zajęciami? Jeszcze do końca tego tygodnia można zgłaszać sie do procesu rekrutacji – kapsulka.polish.zone.

STRONA INTERNETOWA KAPSUŁKI

 

Powiązane

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

UWAGA! Zawieszamy zajęcia Rodzice, którzy jeszcze nie wpłacili czesnego za marzec, proszeni są o wstrzymanie się. Wpłaty już dokonane zostaną przeniesione na kolejne miesiące. ANKIETA: https://forms.gle/XFt5Xom8tifHm2wq9   Ładuję…

Maths and English Booster Club

Maths and English Booster Club

Maths and English Booster Club - zapraszamy na zajęcia z matematyki i języka angielskiego prowadzone w języku angielskim przez mgr Anetę Paliś, która na co dzień pracuje z dziećmi w szkole lokalnej. Cele zajęć: wyrównanie różnic i braków, które mogą być powodem...

Take5 – krok 4 i 5

Take5 – krok 4 i 5

W sobotę 1 lutego po raz kolejny braliśmy udział w programie Take5 - 5 kroków w stronę dobrego samopoczucia. Krok 4  - Bądź aktywny - uzmysłowił nam, że aktywność fizyczna zapewnia dobre samopoczucie, a każdy z nas powinien znaleźć taką dyscyplinę, która będzie...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła