Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019


Dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd. już od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć z zajęciach Studia KaPSUłka.

W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne będą rozszerzane o interaktywne zajęcia online i doraźne warsztaty plenerowe w dodatkowych terminach.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka polskiego i informatyki z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu tego typu zajęć w szkole podstawowej, gimnazjum i polskich szkołach za granicą.

Przykładowe zagadnienia  podczas zajęć medialnych:
 • realizacja kolejnych odcinków Kapsułki,
 • praca z kamerą i aparatem fotograficznym; nagrywanie materiałów audio i wideo oraz podstawy ich montażu;
 • podstawy tworzenia tekstów dziennikarskich;
 • redagowanie tekstów do publikacji;
 • formatowanie tekstów i przygotowywanie ich do druku;
 • publikowanie materiałów w internecie;
 • podstawy tworzenia i prowadzenia strony internetowej.
 • ćwiczenia dykcyjne;
 • przygotowanie do przedstawień;
 • prowadzenie bloga i vloga (wideobloga);
 • interpretacja głosowa tekstów;
 • podstawy tworzenia scenariuszy.

Oprócz spodziewanego rozwoju uzdolnień i zainteresowań oczekiwanymi efektami zajęć będą gotowe materiały multimedialne, klipy wideo, teksty dziennikarskie w postaci wydruków lub publikacji w Internecie, udział w projektach medialnych i występy publiczne.

Na pierwszym spotkaniu od razu bierzemy się do roboty tak, by do 11 listopada wydać 1 odcinek nowego sezonu  KaPSUłki. Osoby/osoba, które jako pierwsze zrealizują zadania rekrutacyjne poprowadzą program i ok czwartku otrzymają materiały, które pomogą się do tego przygotować. Dlatego nie warto odkładać wszystkiego na ostatnia chwilę.

Będziemy też nagrywać wypowiedzi dzieci, które chcą wziąć udział w konkursie pod patronatem Fundacji Edukacji Polonijnej  ( Regulamin konkursu: https://bit.ly/366mDu7 )

Wciąż są osoby zainteresowane zajęciami? Jeszcze do końca tego tygodnia można zgłaszać sie do procesu rekrutacji – kapsulka.polish.zone.

[button link=”https://polska.szkola.ple/kapsulka/” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] STRONA INTERNETOWA KAPSUŁKI[/button]


 

Related Articles

Zajęcia dziennikarskie w PSU Newry

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″] ZAJĘCIA DZIENNIKARSKIE 2018/2019W RAMACH PROJEKTU: STUDIO KAPSUŁKA   Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry informuje o uruchomieniu zajęć dodatkowych prowadzonych równolegle do…

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.98″ title=”on” meta=”off” author=”off” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”background” text_color=”light” text_background=”off” text_shadow_style=”preset3″ title_font_size=”52px” title_font_size_last_edited=”on|desktop” title_text_shadow_style=”preset3″ custom_margin=”30px|||” custom_padding=”130px|||” title_line_height=”1.1em” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″…

X