Za długo to trwa?
PSU Newry

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Opublikowano: 28/10/2019


Dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd. już od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć z zajęciach Studia KaPSUłka.

W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne będą rozszerzane o interaktywne zajęcia online i doraźne warsztaty plenerowe w dodatkowych terminach.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka polskiego i informatyki z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu tego typu zajęć w szkole podstawowej, gimnazjum i polskich szkołach za granicą.

Przykładowe zagadnienia  podczas zajęć medialnych:
 • realizacja kolejnych odcinków Kapsułki,
 • praca z kamerą i aparatem fotograficznym; nagrywanie materiałów audio i wideo oraz podstawy ich montażu;
 • podstawy tworzenia tekstów dziennikarskich;
 • redagowanie tekstów do publikacji;
 • formatowanie tekstów i przygotowywanie ich do druku;
 • publikowanie materiałów w internecie;
 • podstawy tworzenia i prowadzenia strony internetowej.
 • ćwiczenia dykcyjne;
 • przygotowanie do przedstawień;
 • prowadzenie bloga i vloga (wideobloga);
 • interpretacja głosowa tekstów;
 • podstawy tworzenia scenariuszy.

Oprócz spodziewanego rozwoju uzdolnień i zainteresowań oczekiwanymi efektami zajęć będą gotowe materiały multimedialne, klipy wideo, teksty dziennikarskie w postaci wydruków lub publikacji w Internecie, udział w projektach medialnych i występy publiczne.

Na pierwszym spotkaniu od razu bierzemy się do roboty tak, by do 11 listopada wydać 1 odcinek nowego sezonu  KaPSUłki. Osoby/osoba, które jako pierwsze zrealizują zadania rekrutacyjne poprowadzą program i ok czwartku otrzymają materiały, które pomogą się do tego przygotować. Dlatego nie warto odkładać wszystkiego na ostatnia chwilę.

Będziemy też nagrywać wypowiedzi dzieci, które chcą wziąć udział w konkursie pod patronatem Fundacji Edukacji Polonijnej  ( Regulamin konkursu: https://bit.ly/366mDu7 )

Wciąż są osoby zainteresowane zajęciami? Jeszcze do końca tego tygodnia można zgłaszać sie do procesu rekrutacji – kapsulka.polish.zone.

STRONA INTERNETOWA KAPSUŁKI

 

Autor: Dablju

Powiązane

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

19 października 2019 – klasa druga

19 października 2019 – klasa druga

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z...

Dyżury w PSU Newry

Dyżury w PSU Newry

Dbając o integrację rodziców utrzymujących PSU Newry i ich większe zaangażowanie w organizację szkoły, wprowadzamy dyżury przy porządkowaniu sal po zajęciach lekcyjnych.  Jest to nie tylko sposób na obniżenie kosztów, ale też okazja by poznać się bliżej nawzajem,...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła