Pierwsze zajęcia dziennikarskie

     22 września w Polskiej Szkole Uzupełniającej odbyły się po raz pierwszy zajęcia dziennikarskie.

     Był to jednocześnie powrót po wakacjach Studia KaPSUłka. Do tej pory odpowiada ono  za wyprodukowanie m.in. sześciu KaPSUłek, czyli  odcinków Kroniki Filmowej PSU Newry. Po wyjeździe do Polski dwóch niezapomnianych prowadzących (pozdrowienia dla Dobrusi i Oliwii ❤ ), nasza redakcja zacznie kolejny sezon w zupełnie nowym składzie. Kandydatów do pracy nad naszymi projektami jest całkiem sporo. Być może to jeszcze nie wszyscy, gdyż w kolejną sobotę zapraszamy innych zainteresowanych mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie i… Ciężką pracą na rozwijaniem umiejętności językowych zarówno w mowie jak i w piśmie.

     Pierwsze zajęcia dziennikarskie były oczywiście poświęcone sprawom organizacyjnym i integracji nowej grupy.

     Zaprezentowano również dotychczasowe przedsięwzięcia i plany nowych projektów, wśród których na pewno bardzo zajmujące będą:

     Oczekiwanymi efektami pracy uczniów na zajęciach dziennikarskich będa nie tylko klejne filmy, ale też samodzielne publikacje, może nawet na ich własnych blogach…

     Po prezentacji i wypróbowaniu sprzętu wideo odbyły się też pierwsze ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zajęć uczyli się zakładać konto pocztowe, a także spróbowali swoich sił  przed kamerą. Szybko przekonali się, że występ na wizji wcale nie jest taki prosty, jak się niektórym wydaje. Problemy z zapamiętaniem choćby jednego zdania, to tylko część trudności, z którymi muszą poradzić sobie przyszłe gwiazdy KaPSUłki 😉.

     Uczniowie próbowali też zaprezentować się z jak najlepszej strony, odpowiadając na pytanie, dlaczego chcą uczęszczać na takie zajęcia. Trzeba wierzyć, że coraz więcej “za” pojawiać się będzie na każdym kolejnym spotkaniu. Miejmy też nadzieję, że uczestnicy zajęć nie stracą chęci i zapału do rozwijania swoich zainteresowań.

     Tymczasem na następne zajęcia muszą przygotować swój pierwszy tekst na dowolny temat i zastanowić się, jak sobie wyobrażają film o Polskiej Szkole Uzupełniającej w Newry. Może być ciekawie 😎😎😎


[box type=”shadow”] Jeśli i Ty chcesz zostać członkiem redakcji Studia Kapsułka i uczęszczać na zajęcia dziennikarskie, poproś rodziców, by zgłosili Cię na zajęcia.[/box]

[button link=”https://polska.szkola.ple/zajecia-dziennikarskie-w-psu-newry/” color=”green” newwindow=”yes”] FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY[/button]

[button link=”https://polska.szkola.ple/kapsulka/” color=”green” newwindow=”yes”] STRONA KAPSUŁKI[/button]

[button link=”https://www.youtube.com/channel/UCChJYD6mvPNgCXBHG2yXXPw” color=”green” newwindow=”yes”] NASZ KANAŁ NA YOUTUBIE[/button]

[button link=”https://polska.szkola.ple/nasze-filmy/” color=”green” newwindow=”yes”] NASZE FILMY[/button]

 

 

Related Articles

Zajęcia dziennikarskie w PSU Newry

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″] ZAJĘCIA DZIENNIKARSKIE 2018/2019W RAMACH PROJEKTU: STUDIO KAPSUŁKA   Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry informuje o uruchomieniu zajęć dodatkowych prowadzonych równolegle do…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X