Pierwsze spotkania w sprawie organizacji polskiej szkoły w Newry

8 czerwca 2008 roku  w Parish Centre odbyło się zebranie wszystkich zainteresowanych powstaniem Polskiej Szkoły w Newry. Kierownik PSS w Belfaście, pani Barbara Snowarska, wyjaśniła kwestie formalno-prawne związane z organizacją takiej placówki, a Grzegorz Wawrzyński podzielił się swoimi spostrzeżeniami ze szkoły w Belfaście. Powołany został Rodzicielski Komitet Organizacyjny.

Już miesiąc później skład Komitetu Organizacyjnego PSS w Newry weszli: przewodnicząca: Barbara Achtelik, zastępca: Sławomir Mikołajczyk, sekretarz: Alicja Zawistowska, skarbnik: Iwona Kotula, członkowie: Renata Szoszkiewicz, Marta Sitkowska, Magdalena Chętnicka, Anna Czerwińska, Aneta Sochalska, Marian Rosiak
Osoby współpracujące z Komitetem: Aneta Dąbek (NEWRY DEMOCRAT, NewryPL), ks. Stanisława Hajkowski (PARAFIA W NEWRY), Barbara Snowarska (PSS BELFAST), Artur Kmiecik (NEWRY DEMORAT), Grzegorz Wawrzyński (PSS BELFAST- polska.szkola.ple; NewryPL), Justyna McCabe (Newry and Mourne District Council). Podjęto m.in. decyzję o rozpoczęciu naboru kadry pedagogicznej oraz współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami. Przez następne kilka miesięcy Komitet realizował wszystkie zadania związane z przygotowaniem Polskiej Szkoły w Newry do otwarcia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *