Pierwsze spotkania w sprawie organizacji polskiej szkoły w Newry

8 czerwca 2008 roku  w Parish Centre odbyło się zebranie wszystkich zainteresowanych powstaniem Polskiej Szkoły w Newry. Kierownik PSS w Belfaście, pani Barbara Snowarska, wyjaśniła kwestie formalno-prawne związane z organizacją takiej placówki, a Grzegorz Wawrzyński podzielił się swoimi spostrzeżeniami ze szkoły w Belfaście. Powołany został Rodzicielski Komitet Organizacyjny.

Już miesiąc później skład Komitetu Organizacyjnego PSS w Newry weszli: przewodnicząca: Barbara Achtelik, zastępca: Sławomir Mikołajczyk, sekretarz: Alicja Zawistowska, skarbnik: Iwona Kotula, członkowie: Renata Szoszkiewicz, Marta Sitkowska, Magdalena Chętnicka, Anna Czerwińska, Aneta Sochalska, Marian Rosiak
Osoby współpracujące z Komitetem: Aneta Dąbek (NEWRY DEMOCRAT, NewryPL), ks. Stanisława Hajkowski (PARAFIA W NEWRY), Barbara Snowarska (PSS BELFAST), Artur Kmiecik (NEWRY DEMORAT), Grzegorz Wawrzyński (PSS BELFAST- polska.szkola.ple; NewryPL), Justyna McCabe (Newry and Mourne District Council). Podjęto m.in. decyzję o rozpoczęciu naboru kadry pedagogicznej oraz współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami. Przez następne kilka miesięcy Komitet realizował wszystkie zadania związane z przygotowaniem Polskiej Szkoły w Newry do otwarcia.

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Przed pierwszymi zajęciami

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_blurb title=”10 LAT TEMU” icon_placement=”left” _builder_version=”3.13″ header_text_shadow_style=”preset2″ use_background_color_gradient=”on” border_radii=”on|1px|1px|1px|1px” border_width_all=”1px” border_color_all=”#0c71c3″ custom_margin=”10px|10px|50px|10px” custom_padding=”10px|10px|10px|10px” content_max_width=”95%” header_letter_spacing=”2px” box_shadow_style=”preset3″ header_text_color=”#ffffff” saved_tabs=”all”] W ramach obchodów Dziesięciolecia PSU…

Polska szkoła w Newry – geneza

[et_pb_section bb_built=”1″ _builder_version=”3.2″ top_divider_style=”wave2″ top_divider_color=”#0c71c3″ top_divider_height=”190px” bottom_divider_style=”curve2″ bottom_divider_color=”#0c71c3″ bottom_divider_height=”265px”][et_pb_row _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_blurb title=”10 LAT TEMU” icon_placement=”left” _builder_version=”3.2″ header_text_shadow_style=”preset2″ use_background_color_gradient=”on” border_radii=”on|1px|1px|1px|1px” border_width_all=”1px” border_color_all=”#0c71c3″ custom_margin=”10px|10px|50px|10px”…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X