Owocna sobota

W minioną sobotę dzieci z zerówki i klasy pierwszej spędziły bardzo pracowicie.
Zajęcia zaczęły się od poznania legendy o warszawskiej Syrence. Dzieci z ciekawością słuchały opowiadania, a potem każde z nich miało okazję przygotować swój portret Syrenki. Chętnie malowały i wyklejały, a na wspaniały efekt nie trzeba było długo czekać. Tak kolorowych i pięknych Syrenek dawno nie widzieliśmy.
Trwają również przygotowania do uroczystej akademii z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Sala wtedy rozbrzmiewa śpiewem i recytowanymi wierszami. Miejmy nadzieję, że naszych małych artystów trema nie dosięgnie!
Atrakcją sobotnich zajęć było przygotowanie sałatki owocowej. Dzieci zamieniły soczyste ananasy, gruszki , jabłka, słodkie brzoskwinie, banany i kiwi w pyszną sałatkę. Pokazały, jak świetnie radzą sobie w zaimprowizowanej kuchni przy krojeniu i komponowaniu składników.
Drodzy rodzice , warto wykorzystać te zdolności w czasie przedświątecznej krzątaniny!
Dzieci dostały również swoje pierwsze książki do nauki. Samodzielnie ją podpisywały; z radością poznawały każdą stronę i dopytywały o zadania. Wszystkie wątpliwości i na każde pytanie odpowiadała cierpliwie nauczycielka Kamila .
Pod koniec zajęć każde dziecko dostało porcję sałatki owocowej ,prawdziwej bomby witaminowej w sam raz na jesienne chłody.
To była bardzo owocna sobota!
Do zobaczenia za tydzień!

Ewa Deska