Mikołaj przybył do PSU


Święta Bożego Narodzenia w kulturze wielu narodów związane są nieodłącznie z postacią Św. Mikołaja. To właśnie na niego czekają zawsze dzieci i z nadzieją w oczach patrzą na jego wypchany prezentami worek. Już sama postać Mikołaja wzbudza zdziwienie i podziw. Długa, siwa broda, czerwony kostium i czapka stwarzają wrażenie, że mamy do czynienia z osobą niezwykłą, która przybyła z innego świata.
W tym właśnie przeświadczeniu chcemy utrzymać naszych uczniów, aby uwierzyli, że jest ktoś oprócz rodziców i dziadków, kto również o nich myśli, pamięta i także się troszczy. Ktoś znany z opowieści i żyjący daleko, ale kochający ich wszystkich i pragnący nieść im radość.

Spotkanie z takim właśnie Mikołajem odbyło się w naszej szkole  8 grudnia 2012 r. Każde dziecko mogło porozmawiać ze Św. Mikołajem, powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz dostać prezent. 

Related Articles

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X