Mikołaj przybył do PSU


Święta Bożego Narodzenia w kulturze wielu narodów związane są nieodłącznie z postacią Św. Mikołaja. To właśnie na niego czekają zawsze dzieci i z nadzieją w oczach patrzą na jego wypchany prezentami worek. Już sama postać Mikołaja wzbudza zdziwienie i podziw. Długa, siwa broda, czerwony kostium i czapka stwarzają wrażenie, że mamy do czynienia z osobą niezwykłą, która przybyła z innego świata.
W tym właśnie przeświadczeniu chcemy utrzymać naszych uczniów, aby uwierzyli, że jest ktoś oprócz rodziców i dziadków, kto również o nich myśli, pamięta i także się troszczy. Ktoś znany z opowieści i żyjący daleko, ale kochający ich wszystkich i pragnący nieść im radość.

Spotkanie z takim właśnie Mikołajem odbyło się w naszej szkole  8 grudnia 2012 r. Każde dziecko mogło porozmawiać ze Św. Mikołajem, powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz dostać prezent. 

Leave a Reply

POLSKA SZKOŁA
POLSKA SZKOŁA
X