Marzanna i korekta na zajęciach dziennikarskich


Marzanna i korekta to dwa słowa klucze ostatnich zajęć dziennikarskich w Studiu KaPSUłka. Szukanie wiosny koło szkoły i błędów w artykułach to dosyć czasochłonne zajęcia, więc 4 godziny minęły jakoś wyjątkowo szybko.

     23 marca spotkaliśmy sie po raz pierwszy na wiosnę. Korzystając więc z organizowanego przez trzy grupy pochodu z Marzanną (właściwie z dwiema), szukaliśmy wiosny w okolicach szkoły. I potwierdzamy – wiosna przyszła 🙂 . Co prawda żadna Marzanna nie skończyła jako topielica, ale w ten czy inny sposób odeszły, zabierając ze sobą zimę.

     Ale chociaż było na zewnątrz bardzo przyjemnie, nie mogliśmy zrezygnować z właściwych zajęć, bo czas szybko mija i już niedługo będzie trzeba przedstawić pierwsze efekty naszych wysiłków.

     Próba “Bzdurobajki” była tym razem dosyć krótka. Skupiliśmy się na uwagach dotyczącymi tzw. ruchu scenicznego. Bo dobrze wiedzieć, co zrobić z rękami, gdy akurat nic nie mówimy 😊. Zaczynamy też śpiewać -mogliśmy posłuchać wykorzystanej w przedstawieniu  piosenki “Ryby, ryby, ryby” w wykonaniu ZuziaKa. W związku z pytaniami dotyczącymi terminu premiery, możemy na razie poinformować, że albo będzie to występ na zakończenie roku, albo osobne wydarzenie na przełomie maja i czerwca. Ze względu na długość przedstawienia bardziej prawdopodobna jest opcja druga.

     Najwięcej czasu poświęciliśmy ostatnio korekcie tekstów. Dowiedzieliśmy się, co to takiego i w jaki sposób się do tego zabrać. Punktem wyjścia były artykuły niektórych koleżanek dotyczące naszego wyjazdu do Ballymeny na konkurs Gżegżółka. Wspólnie poprawialiśmy błędy, przekształcaliśmy zdania i dzieliliśmy tekst na części, zwiększając w ten sposób jego czytelność. Ważną kwestią było też zadbanie o to, by potencjalny czytelnik wiedział, o czym dokładnie piszemy. Dlatego właśnie staramy się przedstawiać fakty w najbardziej przystępny sposób.

     Członkowie redakcji kontynuują ćwiczenia z korekty w domach, a ponieważ spotkamy się dopiero 6 kwietnia, jest więc czas, by zrobić to naprawdę dobrze. Częścią zadania domowego jest też doskonalenie umiejętności dyskusji na naszym forum internetowym oraz oczywiście oswajanie się z rolą w Bzdurobajce.


     Jeśli Ty lub ktoś z Twoich znajomych chcecie nawiązać z nami współpracę lub dołączyć do naszej redakcji – zapraszamy serdecznie! [button link=”https://polska.szkola.ple/dolacz-do-kapsulki/” color=”purple” newwindow=”yes”] SZCZEGÓŁY[/button]


https://www.facebook.com/PolskaSzkola/videos/430058954407451/ZDJĘCIA – ZuziaK i Dablju

[foogallery id=”217385″]

Related Articles

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.98″ title=”on” meta=”off” author=”off” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”background” text_color=”light” text_background=”off” text_shadow_style=”preset3″ title_font_size=”52px” title_font_size_last_edited=”on|desktop” title_text_shadow_style=”preset3″ custom_margin=”30px|||” custom_padding=”130px|||” title_line_height=”1.1em” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″…

Pierwsze przesłuchanie do teledysku szkolnego

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.21.4″][et_pb_row _builder_version=”3.21.4″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.21.4″][et_pb_divider _builder_version=”3.21.4″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”3.21.4″]       6 kwietnia 2019 roku zajęcia dziennikarskie podporządkowane były projektowi, który rusza właśnie pełną parą.…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X