Majowe święta narodowe.

W sobotę, 30 kwietnia, dzieci z zerówki i klasy pierwszej wykonały flagi z okazji Święta Pracy  (1 maja), Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dnia Polonii i Polaków za Granicą (2 maja) oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Dowiedziały się, dlaczego wszyscy Polacy uroczyście obchodzą te dni i jak wyglądały one na przestrzeni lat. Dzieci powtórzyły informacje o polskich symbolach narodowych, a z puzzli ułożyły jeden z nich – godło. Na mapie przedstawiającej Polskę mali odkrywcy odnajdywali miejsca, skąd pochodzą ich rodzice i dziadkowie. W trakcie nauki i zabawy dzieciom udało się opanować, a następnie zaprezentować urywek wiersza „Co to jest Polska” Czesława Janczarskiego. Po bardzo aktywnym dniu dzieci rozeszły się do domów, aby sprawdzić wiadomości swoich rodziców na temat omawiany w klasie.

Jolanta Czarnocka

[ poniżej zdjęcia i wideo ]