Lubię Polskę / I like Poland – albumy wykonane przez uczniów


Pod powyższym tytułem kryje się projekt realizowany przez najstarszą grupę w ramach zajęć z Wiedzy o Polsce. ilikepolandZadanie, którego podjęła się większość uczniów, polegało na przygotowaniu albumu lub prezentacji zgodnej z tytułem projektu, na co przeznaczone było 2 miesiące.

O konkretnej zawartości pracy decydował uczeń na podstawie materiałów z książek, czasopism, zasobów Internetu, rozmów i własnych doświadczeń. Zadanie mogło być wykonane w formie klasycznej, np. książki/gazetki/albumu; z własnymi ilustracjami i zdjęciami oraz pismem odręcznym lub w formie prezentacji multimedialnej dostarczonej na nośniku danych. Praca miała być dwujęzyczna – wszelkie treści należało podawać w języku polskim i angielskim.

Biorąc pod uwagę samodzielność i oryginalność wykonania, bogactwo wykorzystanych źródeł, własne opinie i wnioski dotyczące prezentowanych treści i estetykę wykonania, należny stwierdzić, że dostarczone prace maja bardzo zróżnicowany poziom, ale wszyscy, którzy je wykonali, zasługują na pochwałę. Podziękowania należą się też rodzicom za motywację, która w niektórych przypadkach jest bardzo widoczna.

Najlepszą i wyjątkową pracą jest album wykonany przez Dobrusię Czas i wysiłek włożony w zadanie widoczne są na każdej jego stronie. Wybór tematów i pomysłowość wykonania zasługują na najwyższa ocenę. Jak nigdzie widoczne jest zaangażowanie rodziców w kształtowanie u dziecka tożsamości narodowej. Pod każdym względem praca może być wzorem dla innych dzieci i punktem odniesienia dla rodziców, którzy chcą, by ich pociechy naprawdę były dumne z kraju swego pochodzenia.

Poniżej wszystkie albumy


[foogallery-album id=”5518″]

 

Related Articles

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X