Lubię Polskę / I like Poland – albumy wykonane przez uczniów


Pod powyższym tytułem kryje się projekt realizowany przez najstarszą grupę w ramach zajęć z Wiedzy o Polsce. ilikepolandZadanie, którego podjęła się większość uczniów, polegało na przygotowaniu albumu lub prezentacji zgodnej z tytułem projektu, na co przeznaczone było 2 miesiące.

O konkretnej zawartości pracy decydował uczeń na podstawie materiałów z książek, czasopism, zasobów Internetu, rozmów i własnych doświadczeń. Zadanie mogło być wykonane w formie klasycznej, np. książki/gazetki/albumu; z własnymi ilustracjami i zdjęciami oraz pismem odręcznym lub w formie prezentacji multimedialnej dostarczonej na nośniku danych. Praca miała być dwujęzyczna – wszelkie treści należało podawać w języku polskim i angielskim.

Biorąc pod uwagę samodzielność i oryginalność wykonania, bogactwo wykorzystanych źródeł, własne opinie i wnioski dotyczące prezentowanych treści i estetykę wykonania, należny stwierdzić, że dostarczone prace maja bardzo zróżnicowany poziom, ale wszyscy, którzy je wykonali, zasługują na pochwałę. Podziękowania należą się też rodzicom za motywację, która w niektórych przypadkach jest bardzo widoczna.

Najlepszą i wyjątkową pracą jest album wykonany przez Dobrusię Czas i wysiłek włożony w zadanie widoczne są na każdej jego stronie. Wybór tematów i pomysłowość wykonania zasługują na najwyższa ocenę. Jak nigdzie widoczne jest zaangażowanie rodziców w kształtowanie u dziecka tożsamości narodowej. Pod każdym względem praca może być wzorem dla innych dzieci i punktem odniesienia dla rodziców, którzy chcą, by ich pociechy naprawdę były dumne z kraju swego pochodzenia.

Poniżej wszystkie albumy


[foogallery-album id=”5518″]

 

Leave a Reply

POLSKA SZKOŁA
POLSKA SZKOŁA
X