Nowe książki od przyjaciół naszej szkoły

Wciąż przybywa przyjaciół Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry.

W ubiegłą sobotę zostaliśmy obdarowani licznym zbiorem nowych książek, które trafią do naszej szkolnej biblioteki. Nasz darczyńca, który woli pozostać anonimowy, podczas swojej wizyty w Polsce postanowił zakupić dla nas ponad 40 książek z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Serdecznie dziękujemy za tak wspaniały prezent!

A co słychać w naszej bibliotece?

Prace nadal trwają. Mamy nadzieję,że w ciągu najbliższych tygodni uda nam się udostępnić nasz bogaty księgozbiór wszystkim uczniom PSU. Posegregowanie tak licznej kolekcji książek, ich inwentaryzacja, założenie kart książki oraz kart czytelnika wymaga czasu. Nasza bibliotekarka, pani Kasia Świerczyńska, ciężko pracuje nad tym, by wszystko było zrobione porządnie i dokładnie, tak jak na prawdziwą bibliotekę przystało 😊.

Prosimy zatem o cierpliwość, a już wkrótce wszystkie dzieci będą mogły cieszyć się pięknymi, jeszcze pachnącymi świeżym drukiem książkami w języku polskim ☺.

Katarzyna Weber

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *