Drodzy rodzice i uczniowie, z radością informujemy, że przyłączamy się do udziału w projekcie  „Polish Heritage Days”, organizowanego przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie.
Celem projektu jest przybliżenie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz podkreślenie naszego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii. Projekt „Polish Heritage Days” nawiązuje również do Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadającego 2 maja i Święta Konstytucji 3 Maja.

W tym roku zachęcamy naszych irlandzkich przyjaciół do odwiedzenia Polski. Robimy to w sposób nietypowy. Chcemy stworzyć coś na kształt przewodnika po Polsce w formie prac wykonanych przez dzieci.

Nasi uczniowie, ich koleżanki i koledzy pochodzą z różnych stron Polski. W każdym nawet najmniejszym mieście jest coś ciekawego do obejrzenia, a różnorodność krajobrazu zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę.

Zatem ogłaszamy konkurs pt. „Zapraszam cię do Polski”

REGULAMIN KONKURSU dla dzieci i młodzieży pt. „Zapraszam cię do Polski”

Konkurs jest organizowany przez PSU Newry i skierowany jest do wszystkich dzieci – również tych, które nie są uczniami naszej szkoły.

Na prace plastyczne czekamy:

27 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00
4 maja od 10.00 do 11.00

Prace należy złożyć w pokoju nauczycielskim PSU ( dla dzieci, które nie są uczniami PSU) lub przekazać nauczycielowi swojej klasy (uczniowie PSU)

W konkursie mogą brać udział dzieci w trzech kategoriach wiekowych
– do 6 lat
– od 7 do 10 lat
– od 11 do 15 lat

Pracę można wykonać w dowolnej formie np.rysunek, kolaż, model, gazetka, album, gazetka ścienna, prezentacja multimedialna, film, grafika komputerowa itd. Wymiar pracy nie może przekraczać 1m x1m.
Do prac musi być dołączony opis zawierający imię, nazwisko, wiek autora oraz opis przedstawiający miejsce, zabytek itp. znajdujący się na pracy
Opis pracy musi być dwujęzyczny; tj. w języku polskim i angielskim

Jury powołane przez organizatora spośród przyjętych prac wyłoni laureatów konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 4 maja 2019 roku o godzinie 13.30 w PSU Newry – St. Joseph's Boys High School Newry, 20 Armagh Road, Newry , BT35 6DH

3 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej uhonorowane będą voucherami o wartości £30 do Omniplex lub Smyth Toys

Kolejne miejsca będą nagrodzone książkami i upominkami.

Koordynator konkursu: Ewa Gorzelak-Deska

Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkie dzieci, kreatywność jest Waszą siłą i wierzymy, że uda nam się pokazać Polskę i jej różnorodny krajobraz w pracach, po obejrzeniu których wszystkie bilety
do Polski będą zarezerwowane. Pokażmy piękne górskie krajobrazy, łany zbóż, krainę jezior, miejskie zabytki i wszystko to, za czym tęsknimy na co dzień, a co chcielibyśmy pokazać przyjaciołom.

Kochani, do dzieła!

PS. A może macie w domach jakieś publikacje, książki, foldery lub przewodniki po waszych rodzinnych stronach, które mogłyby wzbogacić wystawę prac plastycznych? Jeśli tak, to prosimy o pożyczenie ich
na ten dzień.