Pod takim tytułem odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny zorganizowany dla wszystkich dzieci,nie tylko tych uczęszczających do PSU.

Konkurs był organizowany przez Polską Szkołę Uzupełniającą w Newry przy wsparciu Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Belfaście w ramach projektu Polish Heritage Days koordynowanego przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie.

Niezależne jury, w którym znalazła się Pani Ewa Szadkowska (przyjaciel naszej szkoły), Pani Andrea Dymus (redaktor naczelna magazynu Nasz Express) oraz Columba O’Hare (portal newry.ie) miało niezwykle trudne zadanie.

Prace wykonane różnymi technikami m.in linoryt, pastele, kolaże, farby czy namalowane kredkami przedstawiały nie tylko ulubione miejsca w Polsce, ale też te, które kojarzą się dzieciom z Ojczyzną.

Prace wykonane niezwykle starannie przeniosły nas na chwilę do kraju, za którym tęsknimy. To nie tylko miejsca czy zabytki ale też potrawy 😃czy ulubione kluby piłkarskie 😀. Jednym słowem udało się stworzyć mini przewodnik po Polsce!

Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym – mam nadzieję, że nagrody książkowe będą dobrą lekturą na wakacyjne dni.

Dziękuję wszystkim dzieciom za ich piękne prace.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniach : Dyrekcji, nauczycielom i Natalii Pacholczyk za wsparcie. Ukłony dla jury, które miało trudny wybór ale poradziło sobie doskonale!

Ewa GD.

W grupie wiekowej 3-6 oraz 7-10       –    nagrody główne to voucher o wartości 30 £ do sklepu Smyths Toys,
W grupie wiekowej 11+                         –  voucher o wartości 30 funtów do kina Omniplex.
Za wszystkie pozostałe miejsca, wyróżnienia oraz za udział w konkursie uczestnicy otrzymali nagrody książkowe

Zdjęcia: Grzegorz Wawrzyński/ KateCat.Space