Konferencja Metodyczna Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii

W dniach 30 września i 1 października 2017 miałam zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszowej Konferencji Metodycznej Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii, która obchodziła swoje 5-lecie. Do Dublina zjechało wielu  gości m. in Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, senator Janina Segatowska, senator Artur Warzocha, reprezentanci Polskiej Macierzy Szkolnej z Europy i Stanów Zjednoczonych, nauczyciele, dyrektorzy szkół, społecznicy i wielu innych. Było to święto edukacji pełne radości, emocji i wzruszeń. Podczas uroczystej gali wręczone zostały nagrody „Zasłużony dla oświaty” przyznawane wybitnym działaczom i nauczycielom.

Wieczór ten uświetniły przepiękne występy uczniów. Dzień pełen radości i wzruszeń zakończył koncert muzyki tradycyjnej Polskiej Orkiestry z Polskiej Szkoły w Droghedzie. Aż łezka się zakręciła przy wysłuchaniu melodii z regionu, z którego pochodzę.
W niedzielę brałam udział w warsztatach pani Agnieszki Zając poświęconych temu, jak wspierać uczniów w budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości. Następnie o tym, jak uczyć dzieci, opowiadała pani Małgorzata Małyska, nauczyciel-metodyk nauczania zintegrowanego.

Wróciłam z głową pełną pomysłów. Mam nadzieję że moi uczniowie o tym szybko się przekonają.

Kamila Greszta


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *