Konferencja Metodyczna Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii

W dniach 30 września i 1 października 2017 miałam zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszowej Konferencji Metodycznej Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii, która obchodziła swoje 5-lecie. Do Dublina zjechało wielu  gości m. in Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, senator Janina Segatowska, senator Artur Warzocha, reprezentanci Polskiej Macierzy Szkolnej z Europy i Stanów Zjednoczonych, nauczyciele, dyrektorzy szkół, społecznicy i wielu innych. Było to święto edukacji pełne radości, emocji i wzruszeń. Podczas uroczystej gali wręczone zostały nagrody “Zasłużony dla oświaty” przyznawane wybitnym działaczom i nauczycielom.

Wieczór ten uświetniły przepiękne występy uczniów. Dzień pełen radości i wzruszeń zakończył koncert muzyki tradycyjnej Polskiej Orkiestry z Polskiej Szkoły w Droghedzie. Aż łezka się zakręciła przy wysłuchaniu melodii z regionu, z którego pochodzę.
W niedzielę brałam udział w warsztatach pani Agnieszki Zając poświęconych temu, jak wspierać uczniów w budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości. Następnie o tym, jak uczyć dzieci, opowiadała pani Małgorzata Małyska, nauczyciel-metodyk nauczania zintegrowanego.

Wróciłam z głową pełną pomysłów. Mam nadzieję że moi uczniowie o tym szybko się przekonają.

Kamila Greszta


Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X