Kartka za kartkę 2013 [film]

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej szkoły i z gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, ilustrujących przebieg tegorocznej edycji akcji „Kartka za kartkę” Poniżej również film, na którym nasi uczniowie dziękują gimnazjalistom z Polski.

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w przedsięwzięciu, którego partnerem było drugi raz Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.
Polega ona na wymianie własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych pomiędzy zainteresowanymi uczniami w Polsce i Irlandii.
Na początku stycznia tego roku dzieci z Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry otrzymały z Polski kartki od uczniów z gimnazjum.
Pomysł akcji narodził się trzy lata temu z inicjatywy studentki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Anny Plaskoty, kiedy pierwszym partnerem w wymianie kartek była Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie.
Koordynatorami akcji są Magdalena Jasińska z Czechowic-Dziedzic i Grzegorz Wawrzyński z Newry.

WYBRANE KARTKI PRZYGOTOWANE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW I WYSŁANE DO POLSKI:

WYBRANE KARTKI, KTÓRE NASZE DZIECI OTRZYMAŁY Z POLSKI:

JAK POWSTAWAŁY KARTKI DLA NASZYCH UCZNIÓW: