Książki Jerzego Pawlaka

W pisaniu nie chodzi o zdobywanie pieniędzy, sławy, uznania, […]. Koniec końców piszemy, by wzbogacić życie naszych czytelników i swoje przy okazji. Chodzi o uszczęśliwianie. Po prostu o uszczęśliwianie.
Stephen King

Doktor Jerzy Pawlak – człowiek o wielkim sercu, pięknej duszy i umyśle; emerytowany lekarz,

który swoje powołanie realizował nie tylko w kraju ojczystym, ale również w Afryce i Kanadzie. Po przejściu na emeryturę postanowił powrócić do swojej dawnej pasji, czyli pisania.

Pan doktor pisze zarówno wierszem jak i prozą, a w swoim twórczym dorobku ma m.in. wiele opowiadań, bajek i wierszy dla dzieci o różnorodnej tematyce. W swoich utworach na temat zwierząt pan doktor wyraża swoją wielką miłość do nich, a co więcej na spotkania ze zwierzętami zaprasza również dzieci, przyznając, że „zwierzęta i ich prostolinijne reakcje, odruchy są cząstką tego Świata-Natury, który warto obserwować poznawać i nauczyć się go kochać, bo to niewątpliwie wpłynie na przyszłość dojrzałego człowieka”.

W ostatnim czasie pan doktor wyszedł z bardzo piękną i szczytną inicjatywą zaszczepienia w społeczeństwie polonijnym myśli książki charytatywnej dla dzieci na emigracji i postanowił rozprowadzić część swoich książek wśród Polonii w wersji elektronicznej. Książki, które otrzymaliśmy od pana Jerzego Pawlaka są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, zawierają mnóstwo wspaniałych opowiadań i wierszy o zwierzętach oraz przepiękne kolorowe obrazki.

POBIERZ KSIĄŻKI:


 

Wierzymy, że twórczość pana doktora zaciekawi wszystkie dzieci, ich rodziców i dziadków i upowszechni tę niezwykłą akcję czytania charytatywnej książki dla dzieci na emigracji.
Podzielamy również opinię autora, że „akcja ta ma sens, a uśmiech dziecka i zadowolenie, które będzie się wiązało z posługiwaniem się językiem polskim, będzie nie tylko największą satysfakcją ale i zapłatą”.

Serdecznie dziękujemy panu doktorowi Jerzemu Pawlakowi za przesłanie nam swoich utworów i jednocześnie zachęcamy wszystkie dzieci i ich rodziny do ich czytania i promowania akcji książki charytatywnej.

A czy są wśród sympatyków Polskiej Szkoły osoby, którym pisanie również sprawia radość i mogą się poszczycić swoim własnym twórczym dorobkiem?

Włączając się w tę piękną akcję Polska Szkoła ogłasza konkurs dla wszystkich chętnych osób – zarówno dzieci jak i dorosłych na wiersz lub opowiadanie o dowolnej tematyce.
Czekamy na wasze prace do 31 maja 2018 i razem z panem doktorem wybierzemy zwycięzców, którzy ogłoszeni zostaną w czerwcu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Do wygrania książki, długopisy i smycze z logo Polskiej Szkoły oraz nagrody niespodzianki.

Kasia Weber

Wiewióreczka ruda, co na drzewach wyprawia cuda

Jestem wiewióreczka ruda,
a do tego zgrabna i chuda.
Rudy ogonek mam
i nikomu go nie oddam.
A wiecie jak mnie nazwali
kiedy mój ogonek podziwiali?
Czarne kropeczki na nim są
i Kropeczką mnie zwą.
Wszyscy więc ją w lesie znają,
po ogonku rozpoznają.
Te czarne na ogonku kropeczki
polubili mieszkańcy leśnej małej wioseczki.
Tak nazwali
i jej zręczność podziwiali.
A ona po drzewach skakała
i orzeszków poszukiwała.
Dobre serduszko miała,
bo orzeszki innym rozdawać zimą chciała.
Całe dnie na szukaniu spędzała,
a te co znalazła to ukrywała.
Zima nastała,
a Kropeczka ciągle biegała.
Raz po, a raz między drzewami
czy zagajnikami.
Co się stało Kropeczko kochana?
że tak ciągle biegasz od rana do rana.
Kropeczka się rozpłakała,
bo o skrytkach z orzeszkami zapomniała.
Ptaszki na orzeszki czekają
i chyba ich nie otrzymają.
Tak bardzo się wstydzę,
boję się, że siebie znienawidzę.
Stary zając się nad nią zlitował.
i w zapłakane oczki ucałował.
Kropeczko!
Nie płacz kruszyneczko!
Wszyscy błędy popełniamy,
ale nie wszyscy takie dobre serduszka mamy.
Ze starą sową rozmawiałem
i jej się w twojej sprawie doradzałem.
W tym roku za szyszek zbieranie,
komputer ktoś w prezencie dostanie.
Wszystkie miejsca gdzie orzeszki ukryjesz,
łatwo na komputerze odkryjesz.
Nową technologię wprowadzamy w lesie
i już się ta wieść po nim niesie.
Oj! a jak się tego nauczymy?
Dzięcioł naczelnym informatykiem będzie
i na kursach całą wiedzę zdobędzie.
Popatrz tylko co ludzie wyprawiają-
wiadomo przecież, że oni wszyscy z komputerów korzystają.

JERZY PAWLAK

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.98″ title=”on” meta=”off” author=”off” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”background” text_color=”light” text_background=”off” text_shadow_style=”preset3″ title_font_size=”52px” title_font_size_last_edited=”on|desktop” title_text_shadow_style=”preset3″ custom_margin=”30px|||” custom_padding=”130px|||” title_line_height=”1.1em” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″…

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X