Jasełka 2016 – relacja, film i zdjęcia

17 grudnia  w Polskiej Szkole Uzupełniającej w Newry mieliśmy okazję obejrzeć niezwykle przedstawienie.

Dzieci w tym dniu wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Od rana trwały próby, a szkoła wypełniła się ślicznymi aniołkami i przystojnymi pastuszkami.
Gościł u nas w tym dniu również ks. Mario Jahym, który niestety nie mógł być z nami na przedstawieniu z uwagi na swoje liczne obowiązki, ale odwiedził każdą z klas, dzieląc się świątecznymi życzeniami.
O godz. 13:00 zaproszeni goście –  m.in. ks. Krzysztof Kościołek oraz ks. Józef Woźniak, rodzice i nauczyciele – zasiedli wygodnie przed sceną i po krótkim powitaniu przenieśliśmy się w świat magii świąt.
Uczniowie naszej szkoły pięknie śpiewali wszystkim nam znane kolędy. Wybrzmiewały tradycyjne „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Trzej królowie”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc” (ta również w wersji akustycznej na flet; pięknie zagrana przez naszą uczennicę Dobrusię) Była też kolęda w  nowoczesnej wersji: hip-hopowej –  „Do szopy”. Wybrzmiewały dźwięki kolędy „Gore gwiazda”, „Radość dziś nastała”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Oddajmy pokłon Jemu” i wiele innych. Wszystkim nam jednak skradło serce wykonanie kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Dzieci z grupy maluszków świetnie sobie poradziły na scenie; niestraszna im była trema, a ich małe głosy wybrzmiewały radośnie. Aplauz rodziców i gości, gromkie brawa to najlepsze dowódy na to, że dzieci spisały się na medal. Wielki potencjał artystyczny tkwi w małych wykonawcach.

Na koniec uczniowie zaśpiewali wszystkim nam znaną piosenkę „Jest taki dzień”, śpiewaną kiedyś  przez zespół Czerwone Gitary.

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień dziś nam rok go składa w darze…

I tak właśnie było – dzieci wytworzyły niesamowitą atmosferę bliskości; to był dzień niezapomnianych wrażeń, radości i wzruszeń.
Po zakończonym występie i życzeniach świątecznych, wszyscy mogliśmy spotkać się przy poczęstunku przygotowanym przez Zarząd Szkoły i rodziców.
Uczniowie klasy pierwszej i zerówki mogli wręczyć swoim rodzicom niespodzianki: przygotowane samodzielnie papierowe aniołki. Na stołach pyszniły się przygotowane i udekorowane przez nich smaczne babeczki.

Dziękujemy małym artystom za przedstawienie, za ich zaangażowanie i piękne wykonanie kolęd.
Nauczycielom, rodzicom, gościom, zarządowi szkoły i wolontariuszom – wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dniu dziękujemy za wsparcie i pomoc w przygotowaniu Jasełek.

Ewa Gorzelak-Deska
Zdjęcia: Małgosia Gałązka