Dzień Babci i Dziadka 2017

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy w sobotni mroźny poranek można mieć jeszcze energię do działania po całym tygodniu, to powinien zajrzeć do naszej szkoły. Gwar i śmiechy, jakimi wypełnia się szkoła na te krótkie 4 godziny, świadczy o tym, że dzieci czerpią energię ze słońca.

Sobotnie zajęcia wypadły w dniu, w którym w Polsce obchodzimy Dzień Babci, a dzień później Dzień Dziadka. Nie mogło zatem zabraknąć opowieści o ukochanych dziadkach i o tym, jak lubią spędzać czas z wnukami. Za oknem było mroźno, ale w naszej szkole zrobiło się bardzo ciepło. Płynęły opowieści o wyjątkowych ludziach, których obecność w życiu dzieci jest nie do przecenienia i którzy swoją miłością, cierpliwością i wyrozumiałością obdarzają swoje wnuki.

Przygotowane przez dzieci piękne prace plastyczne, kartki i laurki, dla Dziadków będą miłą pamiątką .
Witalność, która rozpierała dzieci z klasy pierwszej i zerówki, przydała się do zajęć wokalno-tanecznych. Zaczęliśmy od mocnego uderzenia w rytmie rock and rolla. Piosenki dla dziadków i taniec wyzwoliły taką energię, że z powodzeniem moglibyśmy oświetlić całe Newry.
Uczniowie tych klas oczywiście w tym dniu poświęcili też czas na naukę. Dzieci z zerówki poznały literę “L” , ćwiczyły pisownię i uzupełniał ćwiczenia w podręczniku. Opowiadały również o tym, co znajduje się w dziecięcym pokoju.

Starsi koleżanki i koledzy z klasy pierwszej w tym czasie zmagały się z literami „K” i „D”, rozwiązując zadania w podręczniku.
Uczniowie obu klas na zakończenie zajęć wysłuchali wspólnie bajki .

Maluszki w tym dniu też aktywnie spędzały czas. Przygotowywały prace plastyczne dla swoich dziadków, uczyły się wierszy i piosenek, dzięki zabawie z Play-Doh ćwiczyły swoją kreatywność i wyobraźnię.

Klasa IV, korzystając z podręcznika, ćwiczyła spostrzegawczość i rozwijała słownictwo dzięki zadaniom w podręczniku. Poznała również postać Hansa Christiana Andersena i jego baśń ‘Dziewczynka z zapałkami”. Baśń stała się pretekstem do dyskusji na forum klasy możliwościach i potrzebie pomagania.

Początek nowego roku to jak wiadomo czas postanowień, nie tylko wśród dorosłych. Dzieci z klasy IV opowiadały o swoich postanowieniach i sposobach wytrwaniaw swoich staraniach.
I tak minęła nam niepostrzeżenie sobota.

Do zobaczenia za tydzień

Dziękuję Ewelinie i Asi za pomoc w przygotowaniu tekstu.
Ewa Gorzelak-Deska

Autor zdjęć: Małgorzata GałązkaZdjęcia z zajęć w dniu 21 stycznia 2017.

[foogallery id=”27591″]

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X