Za długo to trwa?
PSU Newry

Drugi sezon KaPSUłki

Opublikowano: 14/11/2019

13 listopada na Youtubie i Facebooku odbyła się premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu programu KaPSUłka, czyli czegoś w rodzaju kroniki PSU Newry. Zadebiutowały w nim w roli prowadzących Gabi i Nina, a gościnne wystąpili Wiktoria, Tymek i Filip.
Na początku w nagraniu z Polski pojawiła się też Dobrusia, która najpierw samodzielnie, a potem z Oliwią były gospodyniami 1 sezonu. Dominującym tematem pierwszego programu nowej edycji było Narodowe Święto Niepodległości.

W związku z niedawnymi zawirowaniami w organizacji roku szkolnego niewiele jest jeszcze ciekawych wydarzeń, ale Siódma KaPSUłka jak na testowe wydanie nowej edycji wyszła chyba całkiem zacnie😊

Niedługo minie druga rocznica pierwszej KaPSUłki. Pomysł narodził się wraz z eksplozją nowych projektów po zmianie dyrektora pod koniec 2017 roku. Naprawdę zaczęło się wtedy wiele dziać, więc materiałów do kolejnych odcinków było sporo. Między innymi dwa razy braliśmy udział w nagraniach TVPolonia do programu Słownik polsko-polski, przeprowadzaliśmy kolejne rozstrzygnięcia w konkursie Koperek, wypowiadały się dla nas znane osoby. 6 wydań pierwszego sezonu KaPSUłki to kronika niezwykłych wydarzeń z życia naszej szkoły.

Niestety, z upływem czasu narastał opór ówczesnego Zarządu wobec nowych pomysłów,więc mnóstwo nowych nie zrealizowano, a z tych realizowanych stopniowo rezygnowano. Co prawda w nowym roku szkolnym uruchomiono specjalne zajęcia Studia KaPSUłka, ale udało się zrealizować tylko dwa projekty z wielu planowanych: okrojone obchody Dziesięciolecia PSU i na szczęście dzięki pomocy z zewnątrz – zakończony wielkim sukcesem projekt teledysku do szkolnej piosenki Praktyczni dwujęzyczni. Zablokowano za to inny wielki projekt: Multicultural Action in Interaction 2019, który był ogromną szansą na integrację szkoły z różnymi środowiskami.

Cieszymy się, że nowy Zarząd sprzyja realizacji dobrych projektów. Czy KaPSUłka będzie jednym z udanych przedsięwzięć? Musimy się przekonać. Kolejny odcinek programu przewidziany jest na drugą połowę grudnia.

LINKI W ARTYKULE


Powiązane

Regulamin biblioteki Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry

Regulamin biblioteki Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry

Regulamin biblioteki Polskiej Szkoły Uzupełniającej im. Mikołaja Kopernika w Newry   Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy PSU. Biblioteka czynna jest w czasie zajęć PSU w co drugą  sobotę lub w ustalonym wcześniej  terminie i tylko wtedy...

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd. już od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć z zajęciach Studia KaPSUłka. W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne będą rozszerzane...

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła