Drugi sezon KaPSUłki

13 listopada na Youtubie i Facebooku odbyła się premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu programu KaPSUłka, czyli czegoś w rodzaju kroniki PSU Newry. Zadebiutowały w nim w roli prowadzących Gabi i Nina, a gościnne wystąpili Wiktoria, Tymek i Filip.
Na początku w nagraniu z Polski pojawiła się też Dobrusia, która najpierw samodzielnie, a potem z Oliwią były gospodyniami 1 sezonu. Dominującym tematem pierwszego programu nowej edycji było Narodowe Święto Niepodległości.

W związku z niedawnymi zawirowaniami w organizacji roku szkolnego niewiele jest jeszcze ciekawych wydarzeń, ale Siódma KaPSUłka jak na testowe wydanie nowej edycji wyszła chyba całkiem zacnie😊

Niedługo minie druga rocznica pierwszej KaPSUłki. Pomysł narodził się wraz z eksplozją nowych projektów po zmianie dyrektora pod koniec 2017 roku. Naprawdę zaczęło się wtedy wiele dziać, więc materiałów do kolejnych odcinków było sporo. Między innymi dwa razy braliśmy udział w nagraniach TVPolonia do programu Słownik polsko-polski, przeprowadzaliśmy kolejne rozstrzygnięcia w konkursie Koperek, wypowiadały się dla nas znane osoby. 6 wydań pierwszego sezonu KaPSUłki to kronika niezwykłych wydarzeń z życia naszej szkoły.

Niestety, z upływem czasu narastał opór ówczesnego Zarządu wobec nowych pomysłów,więc mnóstwo nowych nie zrealizowano, a z tych realizowanych stopniowo rezygnowano. Co prawda w nowym roku szkolnym uruchomiono specjalne zajęcia Studia KaPSUłka, ale udało się zrealizować tylko dwa projekty z wielu planowanych: okrojone obchody Dziesięciolecia PSU i na szczęście dzięki pomocy z zewnątrz – zakończony wielkim sukcesem projekt teledysku do szkolnej piosenki Praktyczni dwujęzyczni. Zablokowano za to inny wielki projekt: Multicultural Action in Interaction 2019, który był ogromną szansą na integrację szkoły z różnymi środowiskami.

Cieszymy się, że nowy Zarząd sprzyja realizacji dobrych projektów. Czy KaPSUłka będzie jednym z udanych przedsięwzięć? Musimy się przekonać. Kolejny odcinek programu przewidziany jest na drugą połowę grudnia.

LINKI W ARTYKULE


[foogallery id=”218979″]

Related Articles

Pierwsze przesłuchanie do teledysku szkolnego

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.21.4″][et_pb_row _builder_version=”3.21.4″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.21.4″][et_pb_divider _builder_version=”3.21.4″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”3.21.4″]       6 kwietnia 2019 roku zajęcia dziennikarskie podporządkowane były projektowi, który rusza właśnie pełną parą.…

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.98″ title=”on” meta=”off” author=”off” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”background” text_color=”light” text_background=”off” text_shadow_style=”preset3″ title_font_size=”52px” title_font_size_last_edited=”on|desktop” title_text_shadow_style=”preset3″ custom_margin=”30px|||” custom_padding=”130px|||” title_line_height=”1.1em” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″…

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

X