Druga rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

Dwa lata temu 1 maja Jan Paweł II dołączył do grona błogosławionych Kościoła Katolickiego. Druga rocznica tych wydarzeń będzie uroczyście obchodzona w wielu miastach Polski i poza Ojczyzną, również w Newry.

5 maja uroczystości odbędą się w Kościele Katedralnym Ss Patrick and Colman przy Hill Street. O godz. 10:00 zostanie odprawiona uroczysta  Msza Święta w j. polskim i angielskim o rychłą kanonizację Jana Pawła II. Podczas Mszy św. Chór Katedralny zaśpiewa pieśń „Gaude Mater Polonia”. We Mszy św. uczestniczyć będą uczniowie, nauczyciele i Zarząd Polskiej Szkoły Uzupełniającej z Newry. Będziemy wspólnie śpiewać pieśń „Barka”. Do wspólnego uczczenia drugiej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II zapraszają: administrator Katedry Canon Francis Brown i duszpasterz Polaków ks. Stanisław Hajkowski SChr.

W dniu 5 maja nie będzie Mszy św. o godz. 9:30 w kościele St Brigid’s.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *