Propozycja darmowych warsztatów i zajęć rozwijających mowę dziecka organizowanych przez PSU Newry, a finansowanych przez Konsulat Generalny w Belfaście w ramach projektu logopedyczno-wspomagającego.

Dla rodziców:
  • Szkolenie online 13 grudnia, godz.19.00-21.00 czasu UK.
  • Temat: Jak wspierać język polski u dzieci dwujęzycznych w codziennym życiu rodzinnym.
    • Prowadzenie: dr Elżbieta Ławczys – specjalista od językoznawstwa, polonista, logopeda, glottodydaktyk, terapeuta szkoły krakowskiej, szkoleniowiec, blogerka, autorka książek i pomocy edukacyjnych do nauki czytania i rozwijania mowy. Zajmuje się tematem dwu- i wielojęzyczności, jest ekspertem w dziedzinie technik nauczania języka polskiego jako drugiego i obcego. Prowadzi turnusy wakacyjne dla rodzin dwujęzycznych.
  • Wszyscy obecni otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu wydane przez PSU Newry.

Dla dzieci:

• Zajęcia logopedyczne dla dzieci od 3 do 10 roku życia.
    • profilaktyczne, symulujące i kształtujące rozwój mowy,
    • usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego,
    • rozwijające słuch fonematyczny,
    • wspomagające poprawną artykulację polskich głosek,
    • usprawniające technikę czytania dla dzieci wolno czytających, mających problemy dyslektyczne.
  • Szczegółowe informacje na temat zajęć zostaną podane po zakończeniu zapisów.
  • Sposoby realizacji: stacjonarnie, online; grupowo lub indywidualnie –  w zależności od potrzeb, możliwości i liczby chętnych.
  • Rozpoczęcie: grudzień 2021.
  • Prowadzenie: mgr Katarzyna Weber, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, studentka ostatniego roku studiów podyplomowych na kierunku logopedia.

Zainteresowanych prosimy o wypełnianie formularzy.

DLA DZIECI

Propozycje z projektu logopedyczno-wspomagającego