Czwarte zakończenie roku w PSU Newry [film]

W sobotę 23 czerwca już po raz czwarty obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Uzupełniającej im. Mikołaja Kopernika w Newry. Uroczystość była od początku do końca wypełniona atrakcjami. Zakończenie roku przypadło w Dzień Ojca, więc nasi uczniowie przygotowali występy specjalnie na tę okazję. Nie obyło się też bez wakacyjnych piosenek i letnich klimatów. Niespodzianką dla dzieci było przedstawienie przygotowane przez rodziców i nauczycieli, którzy wcielili się w rolę bohaterów bajek. W części oficjalnej wychowawcy klas wręczyli swoim uczniom dyplomy, świadectwa oraz nagrody, a przemówienie wygłosił burmistrz Newry John McArdle. Na zakończenie zaśpiewała Kasia Cendrowska, utalentowana wokalnie mama naszej uczennicy; po niej na saksofonie zagrał gość specjalny – pan Piotr Muławski.

 Zakończenie roku szkolnego było jedną z wielu zorganizowanych w PSU uroczystości. W listopadzie świętowaliśmy trzecie urodziny naszej szkoły połączone z obchodami Dnia Niepodległości, potem odwiedził naszych uczniów święty Mikołaj. Tuż przed świętami Bożego Narodzenie były Jasełka, a nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy pierwszą w naszej szkole zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W lutym nasi uczniowie bawili się na corocznej zabawie karnawałowej zorganizowanej w Newry Parish Centre.zr3

W kwietniu nasza szkoła uczestniczył w II Międzyszkolnych Igrzyskach Olimpijskich Szkół Polonijnych w Dublinie, gdzie zdobyliśmy II miejsce na 12 startujących szkół. To nasz wielki sukces i powód to dumy. Natomiast w maju w PSU odbyła się wystawa fotografii naszych uczniów wykonanych podczas warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez Community Art Partnership z Belastu. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy coroczny piknik integracyjny w parku w Rostrevor, były kiełbaski, muzyka, zabawy i słońce.

Do szkoły w ubiegłym roku zapisano ponad 100 uczniów, w ośmiu grupach opiekowało się nimi dziewięciu wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli oraz przeszkoleni wolontariusze. Dzieci uczyły się między innymi języka polskiego, historii, elementów geografii, matematyki oraz uczęszczały na zajęcia sportowe, wokalne, pisarskie, plastyczne, taneczne oraz na religię.
Nad organizacją zajęć w szkole, przygotowaniem imprez i sprawami finansowymi czuwało dziewięciu bardzo zaangażowanych w działalność na rzecz szkoły członków Zarządu oraz Rada Rodziców.

Szkoła nie mogłaby funkcjonować gdyby nie praca wielu osób oraz pomoc z zewnątrz. Dziękujemy bardzo wszystkim. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę personelu polskiego sklepu „Karolina”.

Następny, już piąty rok szkolny w PSU Newry planujemy rozpocząć 8 września 2012 roku o godz. 10.00 jak zwykle w St. Colman’s Abbey Primary School. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców wraz ze swymi pociechami. Naprawdę warto dać im szansę głębszego poznania swego ojczystego języka i kultury. Na bazie kilkuletniego już doświadczenia nasza szkoła staje się coraz bardziej profesjonalna i rozwija się bardzo szybko, dlatego też możemy zapewnić, że następny rok naszej działalności będzie jeszcze lepszy i jeszcze bardziej interesujący dla naszych młodych odbiorców. Zamierzamy też sprostać oczekiwaniom rodziców w związku z transportem uczniów z odległych miejscowości.

 

Tekst: Magdalena Górna

kronika_str_40

[foogallery id=”3217″]

Related Articles

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X