Cotygodniowy konkurs internetowy – tydzień drugi

[button link=”https://polska.szkola.ple/konkurs/” color=”teal” newwindow=”yes”] PRZEJDŹ DO STRONY KONKURSU[/button]

Konkurs internetowy zostanie chyba z nami na dłużej

Pierwsza odsłona konkursu cieszyła sie sporym powodzeniem, nie dziwi więc jego kontynuacja. Przypomnijmy ogólne zasady.

1.  Organizatorem konkursu jest Polska Szkoła Uzupełniająca i. Mikołaja Kopernika w Newry.

2.  W konkursie udział wziąć może każdy; nie tylko dzieci uczęszczające do naszej szkoły.

3.  Na pytania można odpowiadać tylko za pomocą publikowanego na naszej stronie formularza.

4.  Nagrody będą do odebrania osobiście w wyznaczoną sobotę w godz. 10:00-14:00. Nie przewidujemy wysyłania ani przekazywania ich za pośrednictwem osób trzecich.  Nagrody nieodebrane będą przechodzić do puli kolejnego tygodnia.

5.  Zachęcamy rodziców do pomocy w szukaniu odpowiedzi na trudniejsze pytania i by robili to ze swoimi dziećmi. To dobra okazja, by wspólnie popracować nad kształtowaniem polskiej tożsamości narodowej. Proszę wykorzystać sytuację i rozwijać zagadnienia z pytań w rozmowie ze swoimi pociechami, tak by także w ten sposób rozwijały swoją wiedzę o Polsce. 

Czekamy na wasze uwagi dotyczące tego przedsięwzięcia, sugestie związane z kolejnymi zestawami pytań, propozycje dotyczące nazwy konkursu. Można je umieścić w formularzu, napisać do nas za pomocą messengera lub skontaktować się w inny wybrany sposób.

 

[button link=”https://polska.szkola.ple/konkurs/” color=”teal” newwindow=”yes”] PRZEJDŹ DO STRONY KONKURSU[/button]

Zestaw pytań – tydzień drugi:

CZAS MINĄŁ!

Losowanie nagród przeprowadzono 25 listopada 2017
NAGRODZENI:
  1. Mikołaj Leśniak – VOUCHER 15 funtów.
  2. Nataniel Greszta – KSIĄŻKA.
  3. Karol Weber – KSIĄŻKA.
Wręczenie nagród: 2 grudnia 2017
Trzecia odsłona konkursu: 26 listopada – 1 grudnia 2017

W tej odsłonie konkursu wzięło udział 22 osoby, spośród których 18 odpowiedziało poprawnie na wszystkie pytania.
Najchętniej udział brały dzieci z grupy najmłodszej.


PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI:

1. Jakie święto obchodzimy w Polsce 11 listopada? Podaj oficjalną nazwę.

Co roku, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości i jest to jedyna oficjalna nazwa tego wydarzenia.

2. Napisz tytuł i co najmniej dwie zwrotki hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Oficjalnym hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej jest Mazurek Dąbrowskiego. Autorem jego słów jest Józef Wybicki, a twórca muzyki pozostaje nieznany.

Aktualne słowa hymnu:

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski.
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Marsz, marsz, Dąbrowski…

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze.

Marsz, marsz, Dąbrowski…

Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany –
Słuchaj jeno, pono nasi
Biją w tarabany.

Marsz, marsz, Dąbrowski…

3. Wymień co najmniej trzy polskie miasta leżące nad Wisłą?

Wisła to najdłuższa rzeka Polski i wiele miast nad nią leży, np. Kraków, Warszawa, Gdańsk
ZOBACZ MIASTA NAD WISŁĄ>>>


 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych odsłonach konkursu. [button link=”https://polska.szkola.ple/konkurs/” color=”blue” newwindow=”yes” type=”big”] PRZEJDŹ DO STRONY KONKURSU[/button]

 

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.98″ title=”on” meta=”off” author=”off” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”background” text_color=”light” text_background=”off” text_shadow_style=”preset3″ title_font_size=”52px” title_font_size_last_edited=”on|desktop” title_text_shadow_style=”preset3″ custom_margin=”30px|||” custom_padding=”130px|||” title_line_height=”1.1em” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X