Za nami trudny rok szkolny 2020-2021. Nie udało nam się nikogo przekonać, by użyczył nam budynku do zajęć stacjonarnych, więc takich nie było. Szkoła jednak przetrwała dzięki nauczaniu online we współpracy z innymi placówkami i kilku projektom. A to wszystko dzięki zaangażowaniu kilkorga nauczycieli i rodziców.

      W cosobotnich międzyszkolnych zajęciach  brało udział dwadzieścioro dzieci z Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry. Uczniowie właśnie zakończyli rok szkolny i otrzymują zaświadczenia i nagrody. Oprócz lekcji udało się zrealizować kilka ciekawych projektów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy wspomnieć o Children’s festival, czyli Karnawał 2021, Bajkoterapii z zajęciami relaksacyjnymi, Wielkanocnych warsztatach plastycznych – czy tym największym: Our Polish Traditions z niezapomnianymi warsztatami online na temat polskich tradycji i filmowania oraz ze wspaniałymi nagrodami w konkursie filmowym.

      Nie straciliśmy zatem roku, a zdaniem rodziców zajęcia powinny być kontynuowane w kolejnym latach bez względu na to, czy będą stacjonarne czy zdalne. Kontakt dwujęzycznych dzieci z językiem i polską kulturą jest bardzo ważny, a wspólne zajęcia przynoszą naprawdę dobre efekty.

     Jednak jak będzie wyglądał kolejny rok szkolny, zależy od kilku czynników. Najważniejsze jest oczywiście to, czy będzie odpowiednia ilość uczniów, ale nawet największe zainteresowanie nauczaniem nie zastąpi zaangażowania tych, którzy zechcą organizować szkołę, osób pragnących pomagać w prowadzeniu zajęć i oczywiście nauczycieli dbających o odpowiedni poziom nauczania.

     Zwracamy się zatem do rodziców, nauczycieli, wolontariuszy i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby przyczynić się do sprawnego funkcjonowania Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry o wypełnienie jednej lub kilku ankiet poniżej. Ich wyniki dadzą nam odpowiedź na to, czy i w jaki sposób możliwe jest funkcjonowanie naszej szkoły.

    1. Zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2021/2022 – wypełnij, jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia w przyszłym roku szkolnym.
    2. Organizacja roku szkolnego 2021/2022 – wypełnij, jeśli chcesz dołączyć do Zarządu PSU Newry, pomóc w pozyskiwaniu funduszy lub po prostu pomóc w funkcjonowaniu szkoły.
    3. Zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne w roku 2021/2021 – wypełnij, jeśli chcesz uczyć w polskiej szkole, pomagać w prowadzeniu zajęć, uczestniczyć w realizacji projektów lub pomagać w jakikolwiek sposób.

      Bardzo prosimy o udział w ankietach i informowanie o nich wszystkich potencjalnych zainteresowanych.

POLSKA SZKOŁA
POLSKA SZKOŁA
X