Byliśmy na Gżegżółce – sprawozdanie uczestniczki

W sobotę 10 marca 2018 roku grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się w daleką podróż do Ballymeny, na dyktando w ramach konkursu Gżegżółka.
Nasza grupa z Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry spotkała się pod B&Q o godzinie 6:30 rano.

Każdy był bardzo podekscytowany i niewyspany.
Wyruszyliśmy autokarem z panią Magdą, a było nas dziewięcioro. Jak później się okazało, byliśmy grupą, która wyruszyła najwcześniej. Mieliśmy bardzo dużo przystanków, ponieważ musieliśmy odebrać wiele dzieci z innych szkół, między innymi z Belfastu. Jechaliśmy ponad dwie i pół godziny. Gdy tam dotarliśmy, zostaliśmy przyjęci bardzo gorącą herbatką.

Była godzina 10:00 i każda grupa wiekowa zaczęła swoje dyktando, które trwało około godziny.

Kiedy wróciliśmy na salę gimnastyczną, czekał na nas posiłek sponsorowany przez Karolinę Shop.
Następnie był teatrzyk, w którym wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły. Po przedstawieniu robiliśmy wagoniki, które dekorowaliśmy do zdjęć.

Po zdjęciach łączyliśmy się z Edynburgiem, żeby poznać wyniki.

Następnie zrobiliśmy kilka ostatnich fotografii i wyruszyliśmy w drogę o 15:00. Do Newry wróciliśmy o 17:15, a każdy miał wielki uśmiech na twarzy .
To był znakomity dzień.

Gratulujemy Gabrysi Sidorowicz zajęcia drugiego miejsca.

Dobrusia Gałązka
REDAKTOR NACZELNA KAPSUŁKI

[button link=”https://polska.szkola.ple/sukces-gabrysi-w-konkursie-gzegzolka/” newwindow=”yes”] WIĘCEJ O TYM WYDARZENIU[/button]