Biało-czerwone święto w Belfaście

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″]
[et_pb_text admin_label=”Text”]

19 listopada 2017 roku odbyły się oficjalne obchody Dnia Niepodległości w Belfast City Hall, które zostały zorganizowane przez Polską Szkołę Sobotnią w Belfaście, organizację „Cooltura” oraz Forum Edukacji Polonijnej w Irlandii Północnej.

Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości zarówno z Wielkiej Brytanii, Irlandii jak i Polski, którzy podczas swoich przemówień podkreślili wartość polskiej społeczności dla rozwoju Irlandii Północnej, docenili wkład pracy i zaangażowanie z jakim polskie szkoły zrzeszone w Forum Edukacji Polonijnej krzewią polska kulturę i język wśród dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia.

Pani Agnieszka Zając, prezes Forum odczytała list od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, który skierowany był do organizatorów tej ważnej uroczystości.
Upamiętniając 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przypomniano niezwykle trudną historię naszej ojczyzny w okresie zaborów oraz przybliżono postać Józefa Piłsudskiego. Wspólne odśpiewanie hymnu było odbiciem i uzewnętrznieniem poczucia wspólnoty i wyrazem uczuć wobec symboli, tradycji i instytucji polskiego narodu.

Na zakończenie można było zobaczyć występy artystyczne dzieci z PSS w Belfaście oraz razem ze wszystkimi przybyłymi na uroczystość gośćmi zaśpiewać Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego „My, Pierwsza Brygada”.
Nie zabrakło również wspólnych zdjęć, rozmów i uśmiechów, bo to przecież święto radości – Święto Polskiej Niepodległości.

Katarzyna Weber
Zdjęcia – PSS Belfast


[/et_pb_text]
[/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Pierwsze przesłuchanie do teledysku szkolnego

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.21.4″][et_pb_row _builder_version=”3.21.4″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.21.4″][et_pb_divider _builder_version=”3.21.4″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”3.21.4″]       6 kwietnia 2019 roku zajęcia dziennikarskie podporządkowane były projektowi, który rusza właśnie pełną parą.…

Polska szkoła w Newry – geneza

[et_pb_section bb_built=”1″ _builder_version=”3.2″ top_divider_style=”wave2″ top_divider_color=”#0c71c3″ top_divider_height=”190px” bottom_divider_style=”curve2″ bottom_divider_color=”#0c71c3″ bottom_divider_height=”265px”][et_pb_row _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_blurb title=”10 LAT TEMU” icon_placement=”left” _builder_version=”3.2″ header_text_shadow_style=”preset2″ use_background_color_gradient=”on” border_radii=”on|1px|1px|1px|1px” border_width_all=”1px” border_color_all=”#0c71c3″ custom_margin=”10px|10px|50px|10px”…

2 czerwca 2018 – wycieczka szkolna

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”Header” module_class=”ddd_landing_header” _builder_version=”3.5.1″ background_image=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2018/06/2czerwca2018085.jpg” custom_margin=”|||” custom_padding=”54px|0px|0px|0px” bottom_divider_style=”wave” bottom_divider_color=”#ffffff” bottom_divider_height=”175px” custom_css_before=” content: %22%22;|| display: block;|| background-color: #000;|| position: absolute;|| top: 0;|| left: 0;|| width:…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X