Bal karnawałowy PSU Newry 2013

Karnawał, zwany również zapustami, to czas zimowych balów i maskarad. Rozpoczyna się od święta Trzech Króli, zaś kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu. Cały świat ogarnia wówczas szaleństwo pochodów  i zabaw. Ten najsłynniejszy ma miejsce w Rio de Janeiro, oraz w Wenecji, gdzie owe widowiska przyciągają tłumy turystów z całego świata. Nawiązując do tej pięknej tradycji Polska Szkoła Uzupełniająca im. Mikołaja Kopernika w Newry zorganizowała dla swoim milusińskich bal karnawałowy. Odbył się on   w sobotę, dziewiątego lutego br. w Parish Centre w Newry.

W uroczystości wzięli udział uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele. Wszyscy mieli spełnić tylko jeden warunek. By wziąć udział w balu każdy obowiązkowo musiał pojawić się w przebraniu. Nie zabrakło wśród uczestników balu księżniczek, rycerzy oraz wróżek. Nawet nauczyciele pojawili się w kostiumach. Zjawiskowo zaprezentowała się Marta Szwenik, Dyrektor PSU w stroju boskiej Kleopatry. Zrobiła na wszystkich piorunujące wrażenie, zwłaszcza na diabełku, który boginią starożytnego Egiptu był oczarowany. Z kolei Łukasz Wachowiak, belfer od zajęć sportowych prężył muskuły w stroju Spidermana. Andrzej Konieczny – szkolny matematyk przeistoczył się w diabła, strasząc dzieci, że zabierze je ze sobą do piekła. Zaskoczeniem okazała się Anna Motyka, której wyrosły… wąsy i broda – atrybuty prawdziwego pirata. Pszczółka Maja w wykonaniu Elżbiety Pawłowskiej to był prawdziwy karnawałowy majstersztyk. Bal nie mógł się oczywiście odbyć bez nieśmiertelnego Czerwonego Kapturka, którego postać zaprezentowała gościom Kamila Greszta.

Organizatorzy zadbali o to, by nie zabrakło konkursów, gier i zabaw. Wiele  emocji wzbudził wybór króla oraz królowej balu. Komisja miała nie lada dylemat, jednak po burzliwych naradach Królową oraz Królem balu karnawałowego Anno Domini 2013 zostali Lenka Cendrowska oraz Kacper Klimczak.

Konkurencją, na którą niecierpliwie czekali wszyscy uczestnicy balu była loteria fantowa. Warto było kupić choć jeden los, gdyż tegoroczne nagrody okazały się wyjątkowe. Trzeba przyznać – sponsorzy w tym roku dopisali wyjątkowo. O zaplecze fantowe zadbały na balu następujące instytucje: Eddy Curtis – Director of Administration Newry, Newry and Mourne District Council, Karolina Shop, Patrycja McMahon – Ambition Salon, Magdalena Kowalczyk – Menager Yves Saint Laurent z Debenham Newry oraz Academy Dance Studio. Gośćmni honorowymi uroczystości byli burmistrz Newry John McArdle i konsul honorowy Jerome Muller. Serdeczne podziękowania należą się zaprzyjaźnionemu ze szkołą księdzu Stanisławowi Hajkowskiemu, dzięki któremu bal mógł się odbyć w centrum parafialnym w Newry.

Redaktor: Andrzej Konieczny

Poniżej zdjęcia autorstwa Marcina Cendrowskiego.

[button style=”green xlarge embossed” link=”https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.10151414153822272&type=1″ target=”_blank” ]WIĘCEJ ZDJĘĆ[/button]