Bal karnawałowy 2018

„A w karnawale!” – w PSU bal był nad bale!

A w karnawale, a w karnawale
to wszyscy w głowach mają bale.
I ćwiczą dygi, kroki, obroty,
aż biją na nich siódme poty (…).

Bal karnawałowy w PSU jest dniem niezwykłym i długo wyczekiwanym zarówno przez wszystkie dzieci jaki i nauczycieli. Tak było i tym razem.
Tegoroczny bal dostarczył nam wielu pozytywnych przeżyć i radości.

Od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania w naszej auli, która już o godzinie 10.00 wypełniona mnóstwem kolorowych balonów i dekoracji była gotowa na przyjęcie księżniczek, wróżek, kotków, rycerzy, superbohaterów i innych bajkowych postaci.
W ramach rozgrzewki wszyscy mieliśmy okazję zatańczyć z naszą byłą uczennicą Natalią Kozik, dla której taniec to pasja i właśnie z nim wiąże swoją przyszłość.

Po rozgrzewce pani Magda jak prawdziwy wodzirej poprowadziła nas w karnawałową krainę, gdzie czekały tańce, zabawy i konkursy.
Super Pioruny, Minionki i Super Mocni rywalizowali ze sobą o miano karnawałowych zwycięzców.
Mini kalambury, przechodzenie pod liną, taniec z balonami, figury lodowe, gorące krzesła, monety w kubku – to konkurencje, w których wszystkie dzieci pokazały, że liczy się nie tylko rywalizacja i zwycięstwo, ale przede wszystkim świetna zabawa i integracja.

Na zmęczonych czekał „kącik dekompresji”, a w nim lego, kolorowanki i krzyżówki.

Dobrego humoru i zabawy nie zabrakło również w grupie maluszków, które swoją zabawę karnawałową miały w klasie. Bal wśród najmłodszych rozpoczął się gimnastyką w rytm piosenki „Skaczemy, biegniemy…”, układem tanecznym do piosenek „Aram sam sam” oraz „Miała baba koguta”. Następnie przedszkolaki bawiły się przy hitach, które z pewnością pamiętają wszyscy rodzice, czyli „Macarena” i „Kaczuszki” 😊.
Radości nie było końca podczas wygibasów przy wszystkim dobrze znanym „Despasito” i „Shapes”, które demonstrowała nasza instruktorka Natalia.
Maluszki znalazły także czas na przygotowanie walentynkowych laurek dla swoich ukochanych rodziców.

W przerwie czekała na nas wszystkich kolejna niespodzianka – przepyszny posiłek, który przygotowało dla nas Bellinis w specjalnej promocyjnej cenie – za co serdecznie dziękujemy! Dzieci mogły także skosztować słodkości upieczonych przez mamy, które – jak się przekonaliśmy – mają do tego talent 😊 oraz zjeść zdrowe owoce.

Następnie maluchy odwiedziły starsze dzieci na sali i wspólnie z nimi zatańczyły „Labada” oraz wzięły udział w zabawie „worek przebieranek”.
Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie.

To był wspaniały dzień, który zostanie w naszej pamięci na długo! Szkoda, że karnawał nie trwa cały rok…

PS
Gratulujemy naszym karnawałowym zwycięzcom – pierwsze miejsce zajęły ex aequo Super Pioruny i Minionki 😃.

Dziękujemy wszystkim osobom, bez których nasz bal nie mógłby się odbyć tj.:

  • Nauczycielom, asystentom, wolontariuszom. W szczególności dziękujemy pani Magdzie za wspaniałe prowadzenie balu i Pani Gosi za uświetnienie naszej zabawy na zdjęciach.
  • Zarządowi szkoły za pomoc w przygotowaniach. W szczególności pani Karolinie za zorganizowanie ciepłego posiłku.
  • Komitetowi Rodzicielskiemu za przygotowanie poczęstunku – pani Natalii i Łukaszowi.
  • Za zakup wszystkiego co było niezbędne, przygotowanie muzyki i obsługę sprzętu muzycznego – panu Albertowi.
  • Rodzicom zaangażowanym w przygotowania: Pani Kasi Kulczewskiej i pani Marcie Rooney.
Many thanks to Bellinis for providing us with beautiful food at promotional price.
Dziękujemy wszystkim mamom za upieczenie ciast i babeczek.

Serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Weber

Zdjęcia: Małgorzata Gałązka, Grzegorz Wawrzyński, Anna Piskun, Joanna Ulanowska


[foogallery id=”211692″]

Related Articles

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X