Bal karnawałowy 2017

Czy w czasie karnawału bawią się tylko dorośli? Nie, dzieci też mają swoje zabawy i takiej właśnie imprezy karnawałowej nie mogło zabraknąć w naszej szkole.
W minioną sobotę już od rana trwały przygotowania do balu karnawałowego. Dorośli wykazywali się pojemnością płuc przy nadmuchiwaniu balonów, organizowali nagłośnienie sali i zadbali o oprawę muzyczną imprezy. Zadbali również o to, żeby w przerwie karnawałowego szaleństwa można było coś przekąsić i ugasić pragnienie. Zadaniem dzieci było dobrze się bawić i z tej misji najmłodsi wywiązali się na szóstkę z plusem!

[box type=”info”] UWAGA: Ze względu licencje piosenek, które pojawiły się na balu, film nie może być wyświetlany na niektórych urządzeniach… Proszę skorzystać z komputera, a jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, proszę o wiadomość w celu otrzymania linku do prywatnej projekcji.[/box]

Sala gimnastyczna, zamieniona w salę balową wypełniła się pięknymi królewnami, wojowniczymi Spider-Manami, Batmanami, uroczymi trollami, rycerzami. Zagościł niejeden Czerwony Kapturek, policjant; pojawiły się biedronki i motyl – pierwsze nasze zwiastuny wiosny, kotki, piraci, wróżki i wiele, wiele innych postaci wykreowanych dzięki dziecięcej fantazji i pomocy rodziców.
Zabawa karnawałowa była wypełniona konkursami i tańcem. Dwa zespoły: Garfieldziątka (wielbiciele kota Garfielda) i Mali gangsterzy ( miłośnicy filmów akcji) konkurowały ze sobą w grach i konkursach. Dzieci bawiły się w „Worek przebieranek”, „Szukamy domku dla swojej rodziny”, „Tańczące krzesła”, „Bajkowe zagadki”, „Małego degustatora”. Była też konkurencja „Taniec ze sznurkami” i zabawa „Taniec smoka”.

Zwycięzcami ,dzięki niewielkiej przewadze punktów, okazały się dzieci z drużyny wielbicieli Garfielda, ale dla wszystkich były słodkie nagrody.
Dla dzieci, które potrzebowały chwili wytchnienia od balowego szaleństwa zorganizowano stoliki, przy których można było malować, kolorować i lepić z ciastoliny.

Krótka przerwa w zabawie była przeznaczona na posiłek i odpoczynek, dzieci mogły zjeść kanapki, ciasta i babeczki, łakocie i owoce; były też soki i woda mineralna.
Cały czas towarzyszył nam Grzegorz i jego kamera oraz Gosia z nieodłącznym aparatem fotograficznym. Oglądając film i zdjęcia, możemy zobaczyć, jak świetnie bawiły się dzieci, powspominać i czekać na kolejny bal.

Dziękujemy zarządowi szkoły, rodzicom, nauczycielom i wolontariuszom zaangażowanym w organizację balu karnawałowego, a dzieciom za to, że tę zabawę uczyniły tak wyjątkową .

Ewa Gorzelak-Deska

Autorką zdjęć jest Małgorzata Gałązka
Realizacja filmu: Grzegorz Wawrzyński


[foogallery id=”27827″]

Related Articles

Jasełka 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.0.92″ src=”https://polska.szkola.ple/wp-content/uploads/2017/12/jaselka-tytul.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]   [button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button] [button link=”#film” color=”blue”] ZOBACZ FILM[/button]  …

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.98″ title=”on” meta=”off” author=”off” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”background” text_color=”light” text_background=”off” text_shadow_style=”preset3″ title_font_size=”52px” title_font_size_last_edited=”on|desktop” title_text_shadow_style=”preset3″ custom_margin=”30px|||” custom_padding=”130px|||” title_line_height=”1.1em” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X