Źdźbło i ancymonek


Źdźbło, co to jest? Źdźbło to walcowata łodyga trawy lub zboża. Czy słowo źdźbło nie brzmi pysznie? Czy komuś jeszcze chce się coś schrupać gdy słyszy to słowo, bo mnie tak. Źdźbło kojarzy mi się z chrupiącym, świeżo upieczonym chlebem lub bułeczką. Nawet Dzieci z Bullerbyn używały źdźbeł zbóż jako słomek. Kiedyś też na pewno tak zrobię. Zachęcam wszystkich do używania słowa źdźbło na co dzień.
What is a blade of grass? A blade of grass is the bottom part of the grass. Doesn’t the word blade sound tasty? Does anyone feel like they want to munch up something when they hear this word, because I do. The word blade reminds me of freshly baked bread and buns. Even The Children of Bullerbyn used blades of straw to drink. I will also try to do that one day. I encourage everyone to use the word blade every day. 

Ancymonek, to ja! Jeśli nie wiecie co to słowo znaczy, to już wam tłumaczę. Ancymonek to znaczy urwis lub drań udający niewiniątko. Jak usłyszałam to słowo po raz pierwszy, to pomyślałam że może to jakiś rodzaj kwiatka, ale tak naprawdę, ancymonek to coś zupełnie innego. Na pewno myślicie:“ancymonek, kto używa takiego słowa?” Ja go nie używam, ale od dzisiaj zacznę, bo to wypisz wymaluj ja, ale kto inny to nie wiem. Może wy go zaczniecie używać? Kto wie, może tak, a może nie. A więc zachęcam wszystkich do używania słowa ANCYMONEK!!!!


 

A rascal is just me! If you don’t know what it means, then I can tell you, a rascal, is a little scamp or mischief, who pretends to be innocent. When I heard this word the first time, I thought it was a type of flower, but actually it’s something completely different. Your probably thinking: “rascal, who uses that word?” I don’t use it, but from now on I will, because it describes me perfectly, but who else, I don’t know. Maybe you will start using it. Who knows, maybe yes, maybe no. So I am encourage you to use the word RASCAL!!!! 

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X