Dziewiąta rocznica powstania PSU Newry

Pierwsze zajęcia w PSU Newry rozpoczęły się w sobotę 15 listopada 2008, o godzinie 10.00

Mija więc dziewiąta rocznica powstania szkoły i powoli trzeba myśleć o tej okrągłej, która czeka nas za rok. W najbliższych miesiącach będzie więc okazja do tego, by przypomnieć sobie, jak wyglądały przygotowania do uruchomienia placówki i w jaki sposób funkcjonowała przez te wszystkie lata. Będą zatem zdjęcia, filmy i artykuły, a osoby związane z PSU Newry zgodzą się być może na podzielenie się swoimi wspomnieniami.

Być może uda się zorganizować spotkanie wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania szkoły i tych, którzy do niej uczęszczali lub posyłali swoje dzieci. Tymczasem zachęcamy do przeczytania archiwalnego artykułu o początkach naszej szkoły>>>

W związku z rocznicą ogłaszamy też start cotygodniowego konkursu, którego uczestnicy będą brali udział w losowaniu nagród wręczanych co sobotę. Na naszej stronie internetowej zamieszczane będą formularze z pytaniami dotyczący polskiej historii, tradycji czy geografii, ale też związane z funkcjonowaniem naszej szkoły. W konkursie mogą brać udział nie tylko dzieci uczęszczające do naszej szkoły. Do pomocy w szukaniu odpowiedzi na pytania zachęcamy też rodziców. W ten sposób wszyscy poszerzą lub odświeżą swoją wiedzę niezbędną w utrwalaniu tożsamości narodowej.

Pierwsza odsłona już jutro!

Tym, którzy potrzebują rozgrzewki, proponujemy rozwiązanie testu online sprawdzającego wiedzę o naszym kraju: [button link=”https://polska.szkola.ple/a-czy-ty-znasz-twoj-kraj-test/” type=”big” newwindow=”yes”] ROZWIĄŻ TEST[/button]